Knihy
E-knihy

Ydris

Nugis Finem, 2017
5-6 hodin čtení
Nakladatel
Nugis Finem, 2017
1. díl série
Odkaz tastedarů

Ydris je počátečním dílem epické fantasy ságy, kterou obklopují ilustrace, hudba a rozsáhlá mapa. Rozvětvený komplexní příběh obohacený písněmi, básněmi a vlastními jazyky je zasazen do propracovaného světa s pestrou historií...

Čti víc

299 Kč

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Ydris je počátečním dílem epické fantasy ságy, kterou obklopují ilustrace, hudba a rozsáhlá mapa. Rozvětvený komplexní příběh obohacený písněmi, básněmi a vlastními jazyky je zasazen do propracovaného světa s pestrou historií i kulturou. Magie s limity, bytosti inspirované slovanskou mytologií, humor, intriky…
Příběhy se odehrávají v Avirii, kde se ve starých hvozdech ukrývají ruiny z dávných časů objímané psím vínem, vysoká pohoří jsou prostoupena hlubokými jeskyněmi a slujemi, široké pláně se táhnou do dálav a země je brázděna koryty dravých řek.

Skryty lidským zrakům tady stále žijí bytosti, jež obývaly tyto končiny dávno před příchodem Aviřanů. Lešijové a lešeny pečující o les, obludníci z mokřadů a bažin, sirény z útesů na pomezí pevniny a oceánu. Žijí zde také rusalky, dlící u odlehlých tůní. Můry, ošklivé stařeny brázdící kulhavou chůzí děsivá a chmurná místa. V hlubokých hvozdech a jeskyních však číhají i mnohem děsivější stvoření.
Dějiny Avirie jsou psány krví. Od jejího osídlení a bojů se stvůrami, přes rodové války, barbarské nájezdy, povstání či mor, poznal lid této země jen málo míru. Přesto se zdá, že si bohové mír stále nepřejí.
Čti víc
Kupte společně
Ydris - Květoslav Hönig
Píseň krve - Anthony Ryan
505 Kč
Ušetříte 23 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
328
Hmotnost
540 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Nugis Finem
Rozměr
155×220 mm
ISBN
9788090668515
Naše katalogové číslo
271663

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,2 / 5

5 hodnocení

2
2
1
0
0

Earl Lucy
26.9.2017
Výborný začátek české fantasy ságy. Kromě pomalejšího začátku vidím jediný problém v tom, že je docela krátká, takže není čas pořádně se začíst do zajímavého světa, ale o to víc se těším na další díly. :-)
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Ydris - Květoslav Hönig
Píseň krve - Anthony Ryan
505 Kč
Ušetříte 23 Kč

„Knihy jsou nádobami ducha. “

Thomas Mann