Havel - Michael Žantovský
Havel
398 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Havel

8 hodin čtení
Nakladatel
Argo, 2015

Václav Havel pohledem Michaela Žantovského: už tím je řečeno vše, co nová havlovská biografie přináší. Oba muži spolu dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství – a politický (a do značné míry i kulturní) odkaz Václava Havla dodnes...

Čti víc

398 Kč

Vyprodané, jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Václav Havel pohledem Michaela Žantovského: už tím je řečeno vše, co nová havlovská biografie přináší. Oba muži spolu dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství – a politický (a do značné míry i kulturní) odkaz Václava Havla dodnes Michael Žantovský rozvíjí jakožto diplomat působící na těch nejprestižnějších velvyslaneckých postech (USA, Izrael, Velká Británie).
Jeho kniha však nabídne nejenom autorův pohled „zevnitř“; Žantovský dokáže Havlovo působení vnímat i kriticky, s maximální možnou objektivitou a lidskou i odbornou erudicí. Už prvotní autorův „nástřel“, sestávající ze tří ukázkových kapitol, vzbudil v nakladatelském světě nefalšované nadšení – a dnes jsou práva na šestisetstránkovou publikaci (již autor napsal anglicky a sám si ji coby oceňovaný překladatel přeložil do svého mateřského jazyka) prodána již do deseti jazyků, přičemž další jazykové mutace jsou v jednání.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha pevná vazba, český jazyk, Argo, 2014
-5 %
903 Kč

Posíláme do tří dní

Kniha brožovaná vazba, anglický jazyk, Atlantic Books, 2014
-5 %
620 Kč

Dodání může trvat více než tři týdny

Kniha brožovaná vazba, český jazyk, Argo, 2015

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

Audiokniha (CD) CD obal, český jazyk, Supraphon, 2017
MP3 na CD
-5 %
282 Kč

Posíláme do tří dní

Audiokniha (ke stažení) český jazyk, Supraphon, 2017
MP3 ke stažení
139 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
5688 hodin čtení
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
160×230 mm
Hmotnost
1185 g
ISBN
9788025713969
Rok vydání
2015
Naše katalogové číslo
195097
Jazyk
český
Nakladatel
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

7 hodnocení

7
0
0
0
0

Tereza Ročková
6.3.2016
Ačkoliv Václav Havel patří mezi naše nejvýznamnější státníky vůbec, jen málokdo toho ví o jeho životě trochu víc. Většina z nás, „vlasteneckých“ Čechů, se zmůže na několik vět o jeho dramatické tvorbě, vzpomeneme si nejspíš, že byl také ve vězení, na prstech se budeme snažit dopočítat, kolik let nám vlastně prezidentoval a ti co ho nemají rádi, se určitě vytáhnou s nějakou připomínkou o drogách a ženách. Ale věřte mi, jestli otevřete knihu Michaela Žantovského, jenž se velice pečlivě pustil do Havlovo biografie, nejen že těch zatracených pět set stránek dočtete a konečně se toho dovíte daleko víc než je ve středoškolských učebnicích, ale ještě vás to bude náramně bavit.

Většina lidí se životopisů bojí, že to bude moc velká nuda, strohý výčet dat a událostí, ale to určitě neplatí v tomto případě. Žantovský to vzal doslova od kolébky, a tak se dovídáme, jaké měl malý Vašek dětství, co ho již v útlém věku poznamenalo a jak se budovala jeho osobnost. Všechno na sebe plynule navazuje, čímž máte pocit, že vlastně čtete příběh o hrdinovi, který je vám v mnoha ohledech blízký. Kdo z nás si neužil chvíle bujarého mládí, ke kterým samozřejmě patří alkohol, spousta přátel a pomíjivé lásky. Krásné na této knize je, že Havla nepředkládá jako dokonalý vzor, modlu, člověka bez chyb, vždy rozumného a připraveného, protože o tom život přeci není. Každý děláme chyby, každý máme za sebou situace, na které nejsme zrovna pyšní, ale musíme se naučit s nimi žít, a tak i tato Havlova stránka nezůstala skryta. S každou další kapitolou vám bude Havel blíž a blíž, protože celkový vývoj událostí, politická situace, jeho tvorba a pracovní nasazení je doplněno o příběhy z osobního života, spoustou úsměvných historek a vlastně nepodstatných detailů, jež ale dotváří celkovou atmosféru dění.

Nemusíte být skalním fanouškem Václava Havla, nebudete do této role nijak nuceni a po přečtení se váš názor na jeho osobu možná nikterak nezmění. Přesto bych knihu doporučila alespoň pro oprášení české historie a pro zamyšlení se nad osobními morálními hodnotami, i nad situací uvnitř dnešního státu, společnosti a jednotlivými lidskými činy. Ono na tom pravdoláskařství přeci jenom něco je.
Čti víc
Zbyněk Veselský, MUDr., Ph.D., MBA.
1.8.2015
Nejlepší Havlův životopis
Žantovský nijak nezakrývá své sympatie k VH a tedy i tendenci jeho různá konání vysvětlovat v jeho prospěch. To však knize nebere na čtivosti, ani autentičnosti (kniha je zdrojována velmi kvalitně) a autor tento svůj postoj nijak nezakrývá.
Musím říct, že mi vzal o VH řadu iluzí a stejně, že jsem se neztotožnil s autorovými závěry, což vám však kniha nevnucuje a my si závěr můžeme udělat sami. Nenašel jsem tam některé věci, jako byl vztah ke Karlu Krylovi (že by byl tak nevýznamný?), nebo tolik diskutovaný vztah k alkoholu (je to fáma, nebo pravda?), jiné jsem netušil.
Tento životopis dělá z VH člověka.
Poctivě musím říct, že po přečtení této knihy již nejsem tak úplně přesvědčen, že bych se s nim chtěl "kamarádit".
Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Je zoufalé nemít rozečtenou krásnou knihu, nemít v zásobě nic, co bychom mohli otevřít bez zklamání.“

Jiří Orten