Python - Podrobná referenční příručka pro programovací jazyk Python - David M. Beazley
Python - Podrobná referenční příručka pro programovací jazyk Python
99 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Charakteristické vlastnosti jazyka Python; detaily o typech, operátorech a běhu programu; podpora Unicode a internacionalizace; přehled o rozhraní operačních systémů, vláken a modulů síťového programování; rozšíření jazyka pomocí C/C++...

Čti víc
99 Kč
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Charakteristické vlastnosti jazyka Python;
detaily o typech, operátorech a běhu programu;
podpora Unicode a internacionalizace;
přehled o rozhraní operačních systémů, vláken a modulů síťového programování;
rozšíření jazyka pomocí C/C++;
efektivní využití knihoven;
...a mnoho dalšího...
Referenční programátorská příručka jazyka Python je plnohodnotným průvodcem programovacím jazykem Python. Tato kniha je určena pro programátory a obsahuje popis základního jazyka, více než 100 modulů ve standardní knihovně a postupů používaných pro rozšíření Pythonu o zkompilované procedury v jazyku C nebo C++

Obsah této příručky vychází se stávající dokumentace k jazyku Python, kterou dále rozšiřuje a kde vysvětluje příslušné souvislosti zejména u moderních témat, včetně rozhraní operačních systémů, vláken, síťového programování a kódování Unicode. Tato příručka stručně a přesně vysvětluje prvky programovacího jazyka Python, je opatřena rozsáhlým rejstříkem a je zde tolik informací, které dosud nebylo možno získat z jiného zdroje.

Autor publikace David M. Beazley je odborník v oblasti vývoje programového vybavení SWIG představujícího oblíbenou sadu programů pro integraci programů v jazyku C s interpretovanými jazyky, včetně jazyků Python, Perl, a Tcl.. Jazykem Python se aktivně zabývá od roku 1996 a v současné době pracuje na vývoji nástrojů pro vytváření rozšíření jazyka. David M. Beazley strávil sedm let prací v oddělení teoretické fyziky v Národní laboratoři v Los Alamos, kde pomáhal prosazovat používání jazyka Python ve spojení se simulačními programy běžícími na paralelně řazených počítačích. V současné době je pomocným profesorem na katedře informatiky na Chicagské univerzitě.

Úvod (kráceno)

Účelem této knihy je poskytnout přehlednou referenční publikaci k programovacímu jazyku Python. Přestože zkušený programátor bude pravděpodobně schopen naučit se programovací jazyk Python z této knihy, není tato kniha zamýšlena jako rozšířený seminář nebo monografie o tom, jak programovat. Namísto toho je jejím smyslem představit základní strukturu jazyka Python, obsah knihovny Pythonu a API rozšíření jazyka Python takovým způsobem, který je přesný a stručný. Tato kniha předpokládá, že čtenář má z dřívější doby určité zkušenosti z programováním v jazyce Python nebo v jiných jazycích, jako např. jazyk C nebo Java. Kromě toho může být čtenáři užitečná obecná znalost problematiky systémového programování (např. základní koncepce operačních systémů, správa úloh a síťové programování) pro porozumění určitým částem knihoven jazyka.

Při psaní této knihy bylo mým cílem vytvořit určitý referenční materiál, který by obsahoval prakticky vše, co jsem dosud potřeboval pro používání jazyka Python a jeho velké kolekce modulů. I když tato kniha v žádném případě není nenáročným úvodem do jazyka Python, doufám, že budete považovat její obsah za užitečné rozšíření vaší programátorské referenční knihovny ještě po mnoho dalších let.

David Beazley, Chicago, IL
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
429
Vazba
pevná vazba
ISBN
8086330052
Rok vydání
2002
Naše katalogové číslo
13156
Téma
Python
Jazyk
čeština
Nakladatel
Neokortex

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0
Čti víc

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder