Ilias - Homér
Ilias
378 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Velkolepý antický epos Ilias, líčící obléhání Tróje, začíná ve vojsku stiženém morovou nákazou... Číst víc

Další formáty

Kniha od 285 Kč
378 Kč

Běžná cena Běžně 398 Kč

Ušetříte 5 %
Na skladě, objednávejte ale rychle
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Velkolepý antický epos Ilias, líčící obléhání Tróje, začíná ve vojsku stiženém morovou nákazou. Výpravnou epickou báseň o šestnácti tisících verších z 8. století př. n. l. dějově sjednocuje téma Achilleovy urážky a jeho hněvu, znovu a znovu však k nám z děje proniká tragicky sžíravý pocit lidské smrtelnosti. Hrdinové podstupují volbu mezi všedností a stálou blízkostí smrti jako běžnou součást každodennosti. Ilias ukazuje i hranice takového postoje: v závěru je Achilleovi dovoleno , aby alespoň na okamžik překročil svůj stín a pocítil společně s otcem muže, jehož v boji zabil, hořkost a nesmyslnost lidského údělu. Tento pocit v lidech ostatně vzbuzují i bohové, jejichž jednání je kruté, lstivé a nevypočitatelné – jako samotný osud.

Tři tisíce let, možná déle, se potýkáme stále se stejnými pocity, které kotví v lidské povaze, a tak nás v dnešním bolestně tápajícím světě homérské příběhy oslovují naléhavěji než jindy.

Homérovo líčení si v překladu Vladimíra Šrámka zachovává svěžest i po téměř třech tisících letech. Rušný dobrodružný příběh ve volném, rychle plynoucím rytmizovaném verši nechávajícím vyniknout proud hlavního děje; to je Ilias pro moderního člověka.
Číst víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
brožovaná vazba, slovenština, Thetis, 2011
Na skladě, objednávejte ale rychle
510 Kč
-5 %
Kniha
brožovaná vazba, slovenština, Thetis, 2011
Na skladě, objednávejte ale rychle
510 Kč
-5 %
Kniha
pevná vazba, čeština, Leda, 2021
Na skladě, objednávejte ale rychle
378 Kč
-5 %
Kniha
brožovaná vazba, čeština, Rezek, 2020
Na skladě, objednávejte ale rychle
285 Kč
-5 %
Kniha
pevná vazba, slovenština, Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá, 2003
Vyprodané
Kniha
pevná vazba s přebalem, čeština, Academia, 2010
Vyprodané
Další
440 stran
6 hodin čtení
Vazba
pevná vazba
Rozměr
155×230 mm
Hmotnost
1154 g
ISBN
9788073356910
Rok vydání
2021
Naše katalogové číslo
1255019
Styl
historický
Jazyk
čeština
Nakladatel
Leda
Kategorizace

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti? Dejte nám o tom vědět.

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,6 / 5

103 hodnocení

80
11
11
0
1

Jak se vám kniha líbila?

Čtenářské recenze

3

Optimista, idealista, altruista, individualista Osobnostní typ: INFP Enneagram Tritype: 485 =================================== Moderní aristokrat, mystik, ezoterik, budoucí filmový režisér a cestovatel mezi světy.

Michal Knězek
10.3.2022
Po Odyssee jsem se letos dostal i k dílu, které ji časově předchází. Obě díla samozřejmě není snadné číst, ale epos o dobývání Tróje mne bavil podstatně více. Možná je to tím, že se to odehrává v kratším časovém úseku, byť mne trochu zklamalo, že onen celý příběh, který by zachycoval i Achillovu smrt či dřevěného koně, Homér celý nezpracoval. Popis Achillova štítu je však fascinující a třeba jednou docením více i Odysseu, když mám teď doma obě knihy a můžu si je kdykoliv přečíst v chronologickém pořadí. Číst víc
3
23.8.2021
Už aby tá Trója padla
Veľmi zaujímavé ale hlavne ťažké čítanie. Treba si uvedomiť, že sa jedná o verše písané takmer 3000 rokov dozadu. Miestami mi to pripomínalo moje pomalé a zdĺhavé čítanie Biblie. Narozdiel od Biblie, má Ílias pred každou kapitolou zrekapitulovaný dej prekladateľom, teda nie v lyrizovanej forme. Ďalším pozitívom je aj podrobné vysvetlenie okolností pri písaní konkrétnej kapitoly, ako aj polemika nad jej atorom (autormi?).
Dobrá kniha ale nečíta sa to samo ako Orwell.
Číst víc
9

Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... Príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... Knihy? Povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť, ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa vedomostí, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

Katarína Morvayová Gagová
7.2.2021
Priestor dozvedieť sa čosi z gréckej mytológie a o trójskej vojne Homérovými očami. Dúfam, že neodradia niekedy až príliš podrobné opisy bojov slávnych mýtických hrdinov. Mne to dalo trošku zabrať. :) Číst víc
9
1.9.2021
Súhlas :D
Ak chce niekto skrátený príbeh, tak si môže rovno kúpiť Zamarovského Objavenie Tróje, kde je na začiatku celá story prerozprávaná do prózy s tým, že Zamarovský sa v problematike, na rozdiel od "skracovačov", aj vyznal.
Prípadne ešte skrátenejšia podoba sa dá vyloviť z jeho Bohov a hrdinov antických bájí.
Číst víc

„Nepropadejte panice!“