Microsoft Excel 2000 Programování ve VBA - John Walkenbach
Microsoft Excel 2000 Programování ve VBA
595 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
595 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Tabulkové procesory jsou velkou vymožeností, kterou většina z nás bere jako samozřejmost. Dnes je to k nevíře, ale nejsou tak daleko za námi časy, kdy tabulkové procesory neexistovaly. Operace, které kdysi lidé počítali na kalkulačkách nebo si objednávali ke zpracování na sálových počítačích, dnes zvládáme s Excelem bez mrknutí oka. Ten stačí na stovky činností sám, dalšími schopnostmi nebo zvýšeným pohodlím ho můžeme vybavit programováním maker v jazyku a prostředí Visual Basicu for Applications (VBA).
 Všem, kdo sbírali po delší dobu zkušenosti v Excelu 2000 nebo jeho nižších verzích jako uživatelé a nyní stojí před úkolem začít vytvářet v něm vlastní plnohodnotné aplikace, přinášíme dílo autora, který si svou letitou tvorbou vydobyl přezdívku „Mr. Spreadsheet“. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti s programováním, přesto budete vtaženi do Excelu a Visual Basicu for Applications natolik, že se během víkendu naučíte vytvářet první netriviální aplikace. První část, v níž ještě nebudete programovat, rozšiřuje či uvádí na pravou míru uživatelské znalosti věcí, bez kterých se při vývoji rozumných aplikací neobejdete: obsahuje stručný přehled všech nástrojů Excelu 2000, důležité poznatky pro využití vzorců, adres a názvů oblastí, osvětluje práci s daty a časy, vysvětluje pole vzorců, různé typy souborů Excelu a nastavení v registru. Ve druhé části se již seznámíme s tím, co obnáší aplikace, a se základními kroky k jejímu vytváření. Třetí část je školou jazyka VBA, včetně plných základů programování. Kapitola 11 je nabitá ukázkami prográmků ve VBA, které pak v praxi mnohokrát poslouží jako základní stavební kameny vašich aplikací. Ve čtvrté části se naučíte vytvářet formuláře a zejména je využívat k tvorbě dialogových oken. V páté části již dospějete k pokročilejším technikám programování, včetně zpracování událostí a zajímavých možností spolupráce s jinými aplikacemi, např. Wordem. Šestá část ukazuje, jak připravit aplikaci co nejsrozumitelnější a nejpohodlnější pro uživatele: vybavenou vlastními nabídkami, panely nástrojů a nápovědou. Kapitoly sedmé části popisují řadu dalších oblastí, jako jsou otázky kompatibility, čtení a zápis textových souborů, moduly tříd a komponenty Visual Basicu a odpovídají na většinu obvyklých dotazů. V užitečných dodatcích najdete například přehled všech významových slov jazyka VBA.
 Bohatým zdrojem je i doprovodné CD.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
704
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
176×250 mm
ISBN
8072262505
Naše katalogové číslo
1215
Jazyk
český
Nakladatel
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc

„Knihy jsou němí učitelé.“

Aulus Gellius