Knihy
E-knihy

Magický průvodce městem pod pahorkem

Paseka, 2017
Nakladatel
Paseka, 2017

Šéfredaktor Olli Suominen vede středně velké nakladatelství, zaměřené na knížky pro děti a populárně naučnou literaturu. Jeho poklidný život, plný práce i rodinné rutiny, se změní, když si založí facebookový účet. Ozvou se mu totiž nejen kamarádi z...

Čti víc

284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Toto je bez nadsázky kniha, jaká tu nikdy nebyla. Autor bestselleru Literární spolek Laury Sněžné přichází opět s návykovým koktejlem magického realismu, detektivky, hororu a fantasy, ale tentokrát jde ještě dál a nabízí čtenáři příběh, který s ním bude žít ještě dlouho po otočení poslední strany.

Šéfredaktor Olli Suominen vede středně velké nakladatelství, zaměřené na knížky pro děti a populárně naučnou literaturu. Jeho poklidný život, plný práce i rodinné rutiny, se změní, když si založí facebookový účet. Ozvou se mu totiž nejen kamarádi z dětství, ale i jeho první láska, nyní slavná spisovatelka, jež mu nabídne novou knihu - Magický průvodce městem. Citově okoralý Olli znovu zažívá probouzející se vášeň a posléze se ocitá před zásadním rozhodnutím. V době, kdy příprava rukopisu vrcholí a text se chystá do sazby, beze stopy zmizí jeho manželka a syn. Pouze na Ollim, bojujícím s vlastní morálností a šrámy na duši, teď záleží, zda se rodina opět shledá. Šanci má jen jednu. Anebo?
————————-
"Aby však žánrových proměn nebylo málo, přidává Jääskeläinen i trochu detektivky, která nemá daleko k hororu. Naštěstí se mu tento mix nebije a příběhu naopak pomáhá. Matoucí jsou snad jedině pasáže, kdy autor čtenáře přenáší do Olliho a Kerttina dětství, které si s sebou nese svá tajemství. Chvíli také trvá, než si čtenář zvykne na autorův styl psaní. Není to kniha, kterou lze přečíst bez přestávky za jedno odpoledne. Vyžaduje klid a požitkářský přístup."
Monika Zavřelová pro Mladou frontu
Čti víc
Kupte společně
Magický průvodce městem pod pahorkem - Pasi Ilmari Jääskeläinen
Literární spolek Laury Sněžné - Pasi Ilmari Jääskeläinen
568 Kč
Ušetříte 30 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Harjukaupungin salakäytävät
Rozměr
130×200 mm
ISBN
9788074327902
Naše katalogové číslo
264517
Počet stran
336
Hmotnost
330 g
Rok vydání
2017
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Paseka

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

5 hodnocení

1
3
1
0
0

Margita
8. 9. 2017
Názor čitateľa
Dala by som o pol hviezdičky viac, ak by sa dalo. Plný počet bodov kniha nedostala len kvôli detailom nie tak úplne sediacim do môjho vkusu, ale inak zanedbateľným.
Kniha asi nevyhovie každému (čo súdim i z viacerých recenzií, čo som čítala). Ono si na fínsku prózu možno treba trocha zvyknúť, má svoje špecifické príchute.
Začiatok knihy sa mnohým zdal nudný a nezáživný. Osobne som ale vedela oceniť drobné absurdné špecifickosti hlavnej postavy, ktoré z neho robili trocha ťuťka a dodávali mierne humorný nádych.
Taktiež nesúhlasím s mnohými tvrdeniami, že dej bol až príliš magický. Mne sa, naopak, zdal príliš reálny a nenašla som tam jedinú vec, ktorá by sa nedala racionálne vysvetliť (občas síce s miernym pritiahnutím za vlasy, ale nič radikálne). Podstatu zmiznutia jedného z pätice ako aj záhadné zjavenie sa dievčaťa v šatách s hruškami som odhalila takmer okamžite.
Nezvyknem mať rada romantické zápletky, avšak tu mi tá romantika neprekážala, bola dávkovaná v správnej miere a preto bola príjemná. Ono zas Fíni asi ani veľmi sladkú romantiku nepíšu.
Pasáže z knihy v knihe ma spočiatku trocha iritovali, sama neviem prečo. A potom som odložila knihu a pocítila potrebu vykonať niečo veľmi teatrálne, pardon cinematické, prinajmenšom sa prezliecť do niečoho dramatického a v hlave sa mi rojili fiktívne dialógy so známymi, ktoré svojim pátosom boli pramálo realistické. Takže kniha v knihe splnila svoj účel až nadmieru.
Kniha má dva konce a neviem sa rozhodnúť, ktorý sa mi páči viac. Jeden je krásne horkosladký, druhý tak neuveriteľne gýčový, že sa to až hodí k atmosfére knihy. A hlavne, ani jeden z nich nebol stopercentne uzatvorený, aspoň podľa môjho názoru.
K Jääskeläinenovi som pristupovala s pochybami. Laura mi úplne nesadla, jeho poviedka v Lesných líškach zas patrí medzi najobľúbenejšie z tejto zbierky. Som veľmi rada, že som mu dala šancu a snáď sa čoskoro dočkám(e) niečoho ďalšieho v preklade.
Čti víc
Magdaléna
1. 8. 2017

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Stejně jako u Literárního spolku Laury Sněžné tak trochu nevím, co si o téhle knížce myslet. Zaručeně je to něco jiného, odlišuje se to od všech knížek, které jsem kdy četla, ale trochu se bojím, že jsem nepronikla na stejnou citovou vlnu jako autor, a tak nikdy vlastně nepochopím, o co tam sakra jde.
Příběh je zpočátku celkem jasný, ředitel nakladatelství Olli a nejprve jeden bestseller, potom postupně vznikající druhý, který dokonce vydá ono nakladatelství. Olli a jeho spokojená rodinka, jeho nekonečná práce, jeho podivné ztrácení deštníků a výlety do obchodů za novými. Ale pak to začne být "prostě divný".
Skryté chodby pod celým finským městečkem přinášejí příběhy z Olliho dětství a přinášejí s sebou další podivno a ještě podivnější autorku Kerttu. Nakonec se kdesi z hlubin facebooku vynoří i další Olliho kamarádi z dětství a v tu chvíli já už jen kroutila hlavou a říkala si, co se to děje a co to znamená. Ale nepřišla jsem na to. Konec byl ještě divnější a celá knížka mi tak jen povrchově proklouzla mezi prsty. Hold tohle asi není pro každého.
Čti víc

Nakladatel Josef Paseka, literární postava z Krvavého románu výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, inspiroval v roce 1989 Ladislava Horáčka nikoliv k založení podniku zaměřeného na vydávání „obluzenin národa českého“, ale k pojmenování jednoho z prvních soukromých nakladatelství po listopadové revoluci. Na Krvavý román, který se stal první knihou z produkce Paseky, navázalo postupem času mnoho dalších Váchalových děl, včetně Šumavy umírající a romantické, co do rozměrů druhé největší české knihy všech dob.

V devadesátých letech 20. století se v edičním profilu Paseky etablovala především historická literatura. Nejambicióznějším projektem z této oblasti je dodnes edice Velké dějiny zemí Koruny české, historicky první vydání kompletních dějin českých zemí od počátků po rok 1945. Celá řada renomovaných historiků, kteří se autorsky podíleli na „Velkých dějinách“, publikovala v Pasece i další knihy věnované nejrůznějším tématům a osobnostem českých i světových dějin.

Od svého založení až do současnosti vydává nakladatelství i prózy úspěšného českého spisovatele Petra Šabacha. Velký ohlas zaznamenaly také knihy Květy Legátové Želary a Jozova Hanule, jež dosáhly velkého úspěchu i v zahraničí. Mezi kmenové autory patří rovněž básník Pavel Šrut, který mimo jiné napsal a společně s výtvarnicí Galinou Miklínovou v Pasece publikoval oblíbené dětské knihy o Lichožroutech (ocenění Magnesia Litera – kniha desetiletí). Významným počinem nakladatelství je nové, doplněné vydání spisů básníka Vladimíra Holana.

V současné době nabízí Paseka široké spektrum knih různých žánrů. V oblasti překladové literatury pokračuje v projektu souborného vydání díla Vladimira Nabokova, dlouhodobě se věnuje řadě předních světových prozaiků (Alice Munroová, Amos Oz, Salman Rushdie, Roberto Saviano, W. G. Sebald, Steve Sem-Sandberg, Ljudmila Ulická, John Updike aj.) a v posledních letech představuje rovněž řadu nových současných autorů zejména evropských literatur.

Důležitou součást produkce nakladatelství tvoří knihy z oblasti překladové non-fiction. Výrazný ohlas v této sféře v poslední době zaznamenaly knihy amerického akademika a investičního poradce Nassima Nicholase Taleba (Černá labuť, Zrádná nahodilost), k nejúspěšnějším popularizátorům exaktních věd patří již tradičně Brian Greene a John D. Barrow.

Nakladatelství Paseka patří dnes v ČR mezi středně velké nakladatelské domy. Vydává kolem sedmdesáti nových překladových i původních českých titulů ročně, pořádá výstavy a autorská čtení. Do roku 2016 také provozovalo litomyšlské Portmoneum, které je teď majetkem Pardubického kraje. Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. I přes výraznou proměnu nakladatelského profilu a rozšíření celkového edičního záběru na současnou českou i překladovou prózu, dětské knihy, kvalitní publicistiku a další žánry zůstává Paseka věrná svým „váchalovským“ základům.

Čti víc
Kupte společně
Magický průvodce městem pod pahorkem - Pasi Ilmari Jääskeläinen
Literární spolek Laury Sněžné - Pasi Ilmari Jääskeläinen
568 Kč
Ušetříte 30 Kč

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde