Knihy
E-knihy

Začarovaný kruh: anorexie, bulimie a psychogenního přejídání a cesty ven?!

Nakladatel
Psychiatrické centrum, 2013

V posledním desetiletí se ukazuje, že zátěž, kterou přináší anorexie, bulimie i psychogenní přejídání do rodiny nebo partnerského vtahu, je značná, srovnatelná se zátěží např. schizofrenie či jiných závažných poruch...

Čti víc

130 Kč

Běžná cena Běžně 137 Kč

Ušetříte 5%

Dodání může trvat více než tři týdny

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné od 29 Kč
  • více než 500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu
130 Kč

Více o knize

V posledním desetiletí se ukazuje, že zátěž, kterou přináší anorexie, bulimie i psychogenní přejídání do rodiny nebo partnerského vtahu, je značná, srovnatelná se zátěží např. schizofrenie či jiných závažných poruch. Postoj rodiny často ovlivní včasné vyhledání vhodné odborné pomoci, na níž závisí průběh onemocnění i úspěch léčby. Neodborné intervence mohou zvýšit tendenci k vyhýbání se léčby, strach ze stigmatizace a pocity studu.

Autorka ve spolupráci s postiženými a jejich příbuznými a na základě dlouholeté zkušenosti s léčbou u nás i v zahraničí předkládá nový svépomocný manuál. Není zaměřen na jednotlivé diagnózy (anorexie, bulimie, psychogenní přejídání), protože ty, nejsou-li včas, vhodně a dostatečně léčeny, spolu úzce souvisí a přecházejí jedna v druhou a všechny ohrožují život a jeho kvalitu. Kniha přináší informace, jak se orientovat v záplavě údajů z různých médií i v mnohých nemedicínských přístupech. Odpovídá na otázky, nejistoty a obavy, se kterými se nejčastěji svěřují rodinní příslušníci – někdy bohužel příliš pozdě. Informace jsou určeny k lepší orientaci ve vlastních emocích a postojích, mohou čtenáři pomoci porozumět svému chování a najít způsoby, jak jej změnit. Cílem je usnadnit komunikaci o emočním prožívání a řešení závažných otázek a problémů, které onemocnění a jeho léčba přinášejí.
Čti víc
Kupte společně
Začarovaný kruh: anorexie, bulimie a psychogenního přejídání a cesty ven?! - Hana Papežová
Fitness diář 2019 (český jazyk) -
414 Kč
Ušetříte 92 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
148
Hmotnost
240 g
Rok vydání
2013
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Psychiatrické centrum
Rozměr
211×148 mm
ISBN
9788087142189
Naše katalogové číslo
147418

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Začarovaný kruh: anorexie, bulimie a psychogenního přejídání a cesty ven?! - Hana Papežová
Fitness diář 2019 (český jazyk) -
414 Kč
Ušetříte 92 Kč

„Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčovat moje knihy a stavět na ně mokré sklenice.“

Robinson Jeffers