Knihy
E-knihy

Aktuální informace o doručování

Drazí knihomolové, vzhledem k současné situaci pro vás máme neustále aktualizované informace z našeho knihkupectví. Netřeba se ničeho obávat, jsme tu pro vás i nadále a děláme všechno pro to, aby se k vám nové čtení dostalo co nejdříve a mohli jste cestovat po stránkách příběhů jak se vám zachce. Jako nejrychlejší způsob doručení vašeho knižního balíčku nyní doporučujeme kurýra PPL.

20.3. Balíček nových e-knih jako dárek pro vás

Rádi bychom, aby lidé teď co nejvíc času trávili doma - čtením, samozřejmě! :-) E-knihy jsou nejjednodušším způsobem, jak se nyní dostat k novému čtení, proto jsme pro vás společně s vydavateli Host, Jota a Slovart CZ připravili speciální e-knižní výběr jako dárek! Více informací tady.

18.3. Doručujeme i přes Zásilkovnu a spouštíme Knižního pomocníka!

Vaše objednávky znovu doručujeme i do těch poboček Zásilkovny, které zůstávají otevřené na výdej internetových objednávek. Při vytváření objednávky si můžete pohodlně vybrat z otevřených poboček ve vašem okolí.

Doporučujeme uhradit objednávku předem, buď kartou nebo bankovním převodem. To je momentálně nejbezpečnější způsob platby. Pokud si přejete platit dobírkou, připravte si (ideálně) bezkontaktní platební kartu a ještě lépe, pokud lze, platbu mobilním telefonem přes Apple Pay nebo Google Pay. Platby v hotovosti na pobočkách Zásilkovny nejsou dočasně možné.

Doporučujeme využít jako způsob dopravy kurýra PPL, který vám doručí balíček až domů. Prosíme vás o vyplnění správných a kompletních údajů (adresa, telefonní číslo), aby vás mohl kurýr co nejjednodušeji zastihnout. Také v tomto případě doporučujeme platbu předem kartou nebo převodem, případně na dobírku bezkontaktní kartou. Všichni kurýři jsou vybaveni platebními terminály.

Chtěli bychom vám aktuální situaci co nejvíc ulehčit, proto jsme pro vás spustili Knižního pomocníka a přichystali tipy na knihy a e-knihy, které by se vám mohly hodit během času stráveného doma. Sledujte i naši Knižní výzvu na Facebooku, kde se můžeme společně zabavit po knihomolsku a navíc tam na vás čekají i výhry v podobě poukázek na nové knihy ;-)

Převzetí knižního balíčku

Protože v tomhle období obzvlášť ceníme práci všech kurýrů a chceme, abyste vy i kurýři zůstali v pohodě a klidu, jen připomínáme:

  • při vytváření objednávky doporučujeme zvolit jako způsob platby online platbu předem, minimalizujete tak čas převzetí zásilky i kontakt s kurýrem
  • řidiči jsou vybaveni rouškami a rukavicemi, které použijí na žádost zákazníka
  • řidiči jsou proškoleni, jak se chránit při doručování zásilek a zároveň jsou připraveni respektovat preventivní opatření zákazníků
  • při doručování zásilek zákazníkům v dobrovolné nebo povinné karanténě lze domluvit předání zásilky pověřené osobě, doručení na domluvený PPL Parcelshop, uložení na depu nebo předání zásilky na bezpečné místo, které si zákazník určí

Radost z knížky bez čekání

Tohle zná každý čtenář a čtenářka – tu silnou, neodolatelnou touhu okamžitě se začíst do vysněné knihy. Ponořit se do děje a nemuset čekat, až kniha dorazí až k vám. Pokud se i vy nutně potřebujete pustit do čtení nového příběhu, řešením pro vás mohou být naše e-knihy. E-knihy jsou výborným způsobem, jak se bez čekání dostat k vybraným knihám. A mají i další výhody:

  • jejich nákup může provést z pohodlí domova a oblíbených tepláků
  • nic neváží a neměří, takže jich můžete vlastnit, kolik jen chcete a na vašich poličkách bude stále dost místa
  • jsou za výhodné ceny
  • na jejich čtení nepotřebujete čtečku, e-knihy si můžete číst na svém tabletu, mobilu či počítači (pokud byste však čtečku chtěli, pomůžeme vám i s tím )

„Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. “

Konfucius