Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

BeletrieNovely, povídky, antologieSpolečenské a filosofické

Momentálně se v této nabídce nachází 241 titulů

1.
Jicchok Lejbuš Perec  ·  Európa (2017)
NOVINKA
Až do vypuknutia 2. svetovej vojny pulzoval vo východnej Európe židovský život intenzívne rovnako v kvantitatívnom, ako aj v kvalitatívnom zmysle. Nebol to však ani idylický ani harmonický život. Najneskôr z tých čias pochádza zrejme aj starý vtip o... (více o knize)
Naše cena: 320 Kč  (tedy ušetříte 15%) po vydání obvykle posíláme do 8 dnů
PŘEDPRODEJ
Titul vychází 20.10.2017
2.
Marek Šindelka  ·  Odeon (2014)
(3)
Mapa Anny je nový povídkový soubor Marka Šindelky, nositele Magnesie Litery za prózu z roku 2012. Objektem autorova pozorování jsou opět vztahy: nebezpečné, zničené, vyhořelé, vyčpělé. Povídky jsou zároveň intimnější a přímočařejší... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
3.
Mitch Albom  ·  Rybka Publishers (2012)
(3)
Osud nám často posílá do cesty neočekávaná setkání, která poznamenají celý náš život. To se stalo i autorovi knihy, když se po dvaceti letech znovu setkal se svým bývalým profesorem Morriem Schwartzem, moudrým, trpělivým a vnímavým mužem... (více o knize)
Naše cena: 208 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
4.
Emil Hakl  ·  Argo (2015)
(1)
Deset povídek, deset přesných popisů deseti situací, deset prožitků, které se buď odehrávají přímo uprostřed magických 90. let, nebo se skrz špinavé sklo přítomnosti ohlížejí zpět na magická léta osmdesátá... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
5.
Tereza Boučková  ·  Odeon (2016)
Indiánský běh zaujal sugestivním tématem i originálním zpracováním - vzpomínky na dětství, dospívání a dospělost v období totalitního režimu jsou nejen kontroverzní výpověďí o době, ale i o reálných lidech, byť skrytých za důmyslnými přezdívkami... (více o knize)
Naše cena: 208 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
6.
Vlasta Winkelho¨ferova´  ·  Sdružení pro Souvislosti (2012)
Tato antologie představuje čtenářům vůbec poprvé devět japonských spisovatelů, kteří ještě nikdy nebyli přeloženi do češtiny. Tito přední zástupci japonské literatury první poloviny 20. století ve svých povídkách a prózách citlivě a z různých úhlů... (více o knize)
Naše cena: 190 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
7.
Peter Hoeg  ·  Argo (2016)
Všechny příběhy knihy se odehrávají v noci 19. března 1929 na nejrůznějších místech světa - v Dánsku, ve východní Africe a v Paříži. Povídky lze označit jako fantastické dobrodružné milostné příběhy s existenciálním podtextem (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
8.
Jiří Hájíček  ·  Host (2015)
NA SKLADĚ (3)
Dějištěm dvaceti povídek, které autor napsal v průběhu let 1995 - 2014, je jihočeský venkov. Setkáváme se tu s všednodenními lidskými mikrodramaty, příběhy vepsanými na plátno velkých dějin nebo jen zachycením nálady... (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
9.
Bohumil Hrabal  ·  Mladá fronta (2012)
Dělník ve sběrně starého papíru Haňťa pracuje pětatřicet let ve sklepení sběrny u stařičkého lisu. Z hromad starého papíru zachraňuje vzácné knihy a shromažďuje je ve svém pokojíku, čte si v nich a tak je „proti své vůli vzdělán“... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
10.
Katja Kettu  ·  Argo (2016)
Deset dýmek – deset příběhů. Mrazivý příliv ve Fjordu Mrtvého muže vynáší na břeh dýmky z různých koutů světa. Každá dýmka je opředena vlastní historií, která čtenáře zavádí do carského Ruska, na dalekou Sibiř, ale také do předválečného Berlína nebo... (více o knize)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
11.
Bernhard Schlink  ·  Prostor (2017)
AKCE
Bernhard Schlink, autor celosvětového bestselleru Předčítač, se v novém souboru povídek zamýšlí nad tématem lži; ta hraje často hlavní úlohu ve vztazích mileneckých, manželských, mezi rodiči a dětmi i ve vztahu k sobě samému. <br> (více o knize)
Naše cena: 244 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 6 dnů
12.
Edgar Allan Poe  ·  Omega (2015)
Titulní povídka Jáma a kyvadlo vypráví v první osobě příběh nevinného vězně, který je bezdůvodně španělskou inkvizicí podrobován těm nejkrutějším formám mučení, při kterých ale netrpí tolik jeho tělo, jako... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
13.
Michel Faber  ·  Kniha Zlín (2011)
Ve své první povídkové sbírce prokázal Michel Faber výjimečně živou fantazii, lásku k jazyku i podivuhodnou všestrannost. Jeho povídky jsou hravé a zároveň hluboce dojemné, satirické, a přitom upřímně lidské. (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
14.
Jiří Hájíček  ·  Host (2014)
(3)
Dějištěm sedmnácti povídek, které autor napsal v průběhu let 1995—2014, je jihočeský venkov. Většina příběhů z tohoto povídkového výboru jsou všednodenní lidská mikrodramata, někdy jde více o zachycení nálady a atmosféry, jindy o odvyprávění příběhu... (více o knize)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 17 dnů
15.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2015)
NA SKLADĚ (2)
Nová próza Michala Viewegha se jmenuje podle jedné ze třinácti povídek, která knihu také uzavírá. Autor svou oblíbenou postavu – Oskara – vystavuje kritickým životním momentům: manželskému stereotypu, nevěrám či jisté smrti, kterou sice Oskar přežije... (více o knize)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
16.
Zdeněk Svěrák  ·  Nakladatelství Fragment (2011)
NA SKLADĚ (5)
Úspěšné Povídky Zdeňka Svěráka, kterých se prodalo 100 000 kusů se dočkaly svého pokračování. Autor připravil zcela nové povídy, ke kterým ho inspiroval sám život, a tak se mají čtenáři opravdu na co těšit... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 20%) posíláme ihned
17.
Emil Hakl  ·  Argo (2014)
Soubor jedenácti povídek, majících společného vypravěče, ne však čas. První se odehrává v roce 1986 na bizarní cestě Bulharskem, poslední v současné pražské čajovně. Povídky jsou řazeny chronologicky, jde tedy o jakýsi nepravý časosběr... (více o knize)
Naše cena: 264 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
18.
Jack Kerouac  ·  Argo (2011)
Bilingvní vydání tří povídek, které ukazují tři různé polohy autorova psaní a tři životní situace. Železniční země je jedním z prvních Kerouacových textů, které byly vůbec do češtin převedeny, autor v nich líčí, ... (více o knize)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
19.
Erling Kagge  ·  Premedia (2017)
NA SKLADĚ
Nórsky autor si na cestách uvedomil dôležitosť samoty a ticha, ktorým venoval svoju najnovšiu knihu. Hovorí o tichu okolo nás, ale aj o tichu, ktoré nosíme v sebe. Čo je ticho? Kde je? Prečo je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým? Na svete nie je veľa... (více o knize)
Naše cena: 290 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
20.
Jean Giono  ·  Literární čajovna Suzanne Renaud (2006)
Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka a s ilustracemi Pavla Čecha. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
123456789 … 13

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. (Johann Gottfried Von Herder)
Kávička