Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

BeletrieMýty, pověsti, legendy

Momentálně se v této nabídce nachází 788 titulů

1.
Liška Vladimír  ·  Alpress (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
Zámky jsou jevištěm zašlých časů i života české a moravské aristokracie. Právě tam se odehrály pohnuté události naší historie. Český Krumlov, Lednice, Telč, Buchlovice a další zámky skrývají mnohá tajemství a věřte... (více o eknize)
Naše cena: 169 Kč  (tedy ušetříte 37%) ihned ke stažení
2.
Grzegorz Kasdepke  ·  Slovart CZ (2017)
Řecké mýty znají a milují lidé po celém světě. Nevíme, kdo je vytvořil, ale ze své kolébky se záhy rozšířily a staly se klasikou. V této knize jsou barvitým a svěžím způsobem... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
3.
Eduard Petiška  ·  Ottovo nakladatelství (2006)
(1)
Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých řeků v době, kdy lidé jesště neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
4.
Jana Eislerová  ·  Nakladatelství Fragment (2009)
Staré české pověsti pro malé čtenáře! Známé příběhy O Praotci Čechovi, Dívčí válce, Horymírovi a Šemíkovi či o Daliborovi, jsou převyprávěné tak, aby jim malé děti porozuměly a zaujala je historie českého národa. Příběhy jsou půvabně ilustrované (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
5.
Alois Jirásek a Marie Formáčková  ·  Ottovo nakladatelství (2015)
Vychází první ze tří připravovaných svazků pověstí z nejstarší české historie, původního díla Aloise Jiráska, které poutavou, snadno pochopitelnou formou a moderním jazykem pro děti vypráví spisovatelka a novinářka Marie Formáčková... (více o knize)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
6.
Akcent (2013)
Staroindické báje, správněji puránské báje (purán = starý), vznikaly už od začátku našeho letopočtu a tradovaly se po celé věky jen ústně. Jejich příběhy se odehrávají ve třech světech, ve které Indové skálopevně věřili: ve světě bohů, lidí a démonů... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
7.
Valeria De Tommaso  ·  Edika (2017)
NA SKLADĚ
V knize najdete celkem 7 pověstí z římské historie. Byly zpracovány pro začínající čtenáře, kteří si chtějí vyzkoušet, jak si poradí se souvislým textem v italštině. Úroveň jazyka v publikaci je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
8.
Viktor Krupa  ·  CAD PRESS (2007)
Posvátný spis šintoismu (japonské náboženství shinto) a nejstarší japonská kniha (kronika z roku 712), jedno z nejvýznamnějších děl světové mytologie... (více o knize)
Naše cena: 413 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Argo (2010)
Tchaj-wan, ostrov ležící jen necelých dvě stě kilometrů od pevninské Číny, je místem prolínání celé řady kulturních vlivů. Jednou z výrazných skupin jsou tchajwanští domorodci, ... (více o knize)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
10.
Jitka Lenková  ·  XYZ (2016)
Vydejte se s autorkou Jitkou Lenkovou po stopách tajemných staveb a míst po Čechách i Moravě. Naše země se sice nepyšní tak proslulými záhadnými památkami jako jsou britský Stonehenge nebo peruánské Machu Picchu, ale přesto lze v Čechách a na Moravě... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Alois Jirásek a Josef Kremláček  ·  XYZ (2011)
Prastaré pověsti dávných časů zahrnující období od praotce Čecha, dobu knížat, příběhy staré Prahy, husitství až po Bílou horu... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
12.
J.R.R. Tolkien  ·  Argo (2008)
(81)
J. R. R. Tolkien stvořil ve své Středozemi celý nový svět, který osídlil rozličnými plemeny rozumných i nerozumných bytostí, dal mu tvar, jejž zachytil v mapách, dal mu jazyky i písmo... (více o knize)
Naše cena: 386 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
13.
Alois Jirásek a Marie Formáčková  ·  Ottovo nakladatelství (2016)
Druhé pokračování Starých pověstí českých Aloise Jiráska převyprávěných pro mladé čtenáře do moderního jazyka přináší příběhy datované počátky křesťanství v našich zemích až po začátek doby pobělohorské. Historické postavy králů a knížat se v nich opět... (více o knize)
Naše cena: 99 Kč posíláme do 5 dnů
14.
Alois Jirásek  ·  Ottovo nakladatelství (2008)
(1)
Pojďte a poslyšte pověsti dávných časů... Poslyšte o našem praotci, o předcích, jak přišli do končin naší vlasti a usadili se po Labi a po Vltavě i po jiných řekách této země... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč posíláme do 5 dnů
15.
C.S. Lewis  ·  Návrat domů (2016)
Držíte v rukou mistrovské dílo, jež mnozí kritici nazvali nejlepším ománem o lásce, který byl napsán ve 20. století. C. S. Lewis, přední znalec mýtopoetického vyprávění, v něm uchopil... (více o knize)
Naše cena: 328 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 19 dnů
16.
Ivana Pecháčková  ·  Meander (2012)
Po šest století provází zázračná soška slavného Pražského Jezulátka další a další generace Pražanů i poutníků z celého světa, kteří se přicházejí malému Ježíškovi do Prahy poklonit. Málokdo ví, že Pražské Jezulátko mělo svůj domov v 16. století... (více o knize)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
17.
Olga Vilímková  ·  Smart Press (2016)
Kniha představuje mýty z peruánských And, sepsané samotnými indiány, a tradice Inků, na venkově stále živé. Je doplněna barevnými ilustracemi indiánů a fotografiemi z obřadů... (více o knize)
Naše cena: 181 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
18.
Mnislav Zelený-Atapana  ·  Libri (2009)
Jižní Amerika je geografický, nikoliv kulturní pojem, a proto autor texty člení podle areálů na Andy, Velkou Amazonii, Gran Chaco, Patagonii, Ohňovou zemi a pro každý areál vybral vzorky mýtů, bohů, božstev, duchů, rituálů a ceremonií... (více o knize)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
19.
Clarissa Pinkola Estés  ·  Ballantine (1997)
NA SKLADĚ
Within every woman there is a wild and natural creature, a powerful force, filled with good instincts, passionate creativity, and ageless knowing. Her name is Wild Woman, but she is an endangered species... (více o knize)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
20.
 ·  Nakladatelství Fragment (2011)
Bajky a říkanky, v nichž se zvířátka chovají jako lidé, ukazují celou řadu špatných i dobrých lidských vlastností. Příběhy jsou veselé a z každé bajky vyplývá poučení. (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
123456789 … 40

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. (Konfucius )
Kávička