Vítejte z Arary. Proč jste se ocitli u nás v Martinusu? Arara.cz se stává součástí Martinus.cz :-) Více zde.
Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Umberto Eco

Umberto Eco, autor známého románu Jméno růže, se narodil 5. ledna 1932. Kdoví, zda před více než dvaceti lety při psaní příběhu s detektivní zápletkou zasazeného do prostředí středověkého opatství tušil, že se z knihy stane bestseller, který si pořídí přibližně sedmnáct milionů čtenářů po celém světě. Od prvního vydání v roce 1980 se román dočkal překladů do různých jazyků. "Když jsem v New Yorku potkal Helen Wolfovou z vydavatelství Helen and Kurt Wolf Books, která výborně ovládala italštinu, řekla mi: Ta kniha se mi líbí, ale v této zemi, kde nikdo nezná gotické katedrály, si můžeme dovolit vydat ji v nákladu tři tisíce kusů. Souhlasil jsem a nakonec z toho byl milion a půl či dva miliony, " vyjádřil se Umberto Eco v jednom z rozhovorů. Stejnojmenným filmovým zpracováním - od kterého se však Eco distancoval - si příběh Jméno růže našel cestu i k těm, kteří si s literaturou právě netykají. Umberto Eco žil v Miláně, mluvil plynule pěti jazyky, byl profesorem semiotiky a chodil přednášet na prestižní světové univerzity (odkud si odnesl mnoho čestných doktorátů). Díky teorii o významu znaků a symbolů získal mnoho ocenění, mezi jinými i cenu Václava Havla a jeho manželky Dagmar. Začínal jako kulturní redaktor v italské rozhlasové a televizní síti RAI, prózu začal psát až po dvaceti letech vědecké práce. Kromě Jména růže napsal další bestseller Foucaultovo kyvadlo, (také čeká na zfilmování), Ostrov včerejšího dne a 500-stránkový román Baudolino. Jeho poslední knihou je román Nulté číslo. Patřil mezi spisovatele, kteří ovládají časy minulé, ale perfektně se orientoval i v současnosti. Důkazem toho byly jeho pravidelné sloupky v italském magazínu l’Éspresso, do kterého přispíval tři desetiletí a odkrýval v nich své ironické postřehy o společnosti i politice. Tento sběratel starých textů však holdoval i moderní technice, vlastnil osm počítačů. Byl přesvědčen, že knihy na internetu se nikdy nevyrovnají zážitku ze čtení klasických knih, kterými si lze listovat vleže na pohovce.

Více informací

Od autora Umberto Eco máme v nabídce 90 titulů

1.
Jméno růže (MP3)  AUDIOKNIHA (NA CD)
Umberto Eco  ·  Radioservis (2009)
(2)
Rozhlasová dramatizace slavného románu. Interpretují Josef Somr, David Novotný, Pavel Soukup, František Němec, Radovan Lukavský, Jan Vlasák, Václav Vydra, Miroslav Táborský, Bořivoj Navrátil, Jiří Lábus, Rudolf Pellar a další... (více o audioknize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
2.
Umberto Eco  ·  Argo (2016)
(1)
Do tohoto svazku autor zařadil další novinové sloupky, které psal patnáct let pro list L’Espresso. Zde uveřejněné sloupky se vyznačují značnou rozmanitostí, a to nikoliv nedůsledností autora, ale v důsledku složitosti dnešní doby... (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
3.
Umberto Eco  ·  Argo (2015)
NA SKLADĚ (1)
V Nultém čísle se vrací Ecovo oblíbené prostředí redakce. Ztroskotaný nájemný spisovatel připravuje nulté číslo bulvárního plátku Zítřek, jehož cílem je spíš vydírat než informovat. Zaplete se přitom do šíleného příběhu, v němž hraje roli mrtvola lži... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
4.
Umberto Eco  ·  Argo (2014)
(3)
Na sklonku života vzpomíná mnich Adso na události, jichž byl svědkem, když v roce 1322 pobýval se svým mistrem, učeným františkánem Vilémem z Baskervillu, v jistém severoitalském opatství. Mělo zde dojít k jednání mezi stranou císařskou a papežskou... (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
5.
Umberto Eco  ·  Argo (2011)
Ecův Kant a ptakopysk z r. 1997 je návratem k některým základním otázkám, které autor formuloval ve své Teorii sémiotiky. Těmito otázkami jsou především vztah percepce a sémiózy, problematika reference, vztah mezi jazykem a realitou. (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 17 dnů
6.
Umberto Eco  ·  Argo (2013)
(2)
Od Homérových básní až po současnou science fiction, od svatých písem po komiksy, přes všechna stěžejní literární díla, o nichž jsme se učili (od Gulliverových cest po Alenku v říši divů, od Tolkiena po Milión Marca Pola)... (více o knize)
Naše cena: 948 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
7.
Umberto Eco  ·  Argo (2001)
Další ze známých Ecových románů, ve kterém se autor mistrně vytihl duchovní rámec Evropy během třicetileté války, období protireformace a Bílé hory. (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
8.
Umberto Eco  ·  Argo (2011)
(4)
Devatenácté století překypovalo mnoha tajemnými a strašnými událostmi: nevyřešená a záhadná smrt Ippolita Nieva, Protokoly sionských mudrců, notoricky známý podvrh, který později inspiroval Hitlera k rozpoutání holocaustu, ... (více o knize)
Naše cena: 318 Kč  (tedy ušetříte 20%) obvykle posíláme do 6 dnů
9.
Umberto Eco  ·  Argo (2015)
NA SKLADĚ (3)
Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefi r... (více o knize)
Naše cena: 473 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
10.
Umberto Eco  ·  Argo (2015)
Kniha Umberta Eca je jakýmsi protějškem jeho Dějin krásy. Co je vlastně opakem krásy? Na tuto otázku hledá autor odpověď na stránkách výpravné ilustrované publikace, kde na příkladech děl literárních i výtvarných ukazuje, že opak krásy se neomezuje... (více o knize)
Naše cena: 568 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
11.
Umberto Eco  ·  Argo (2015)
Na stránkách této knihy najdeme obrazy mistrovských děl všech dob, nejedná se však o dějiny umění, jak je obvykle chápeme. Ilustrace i rozsáhlá antologie textů mají čtenáři přiblížit rozmanité představy o kráse, jak se projevovaly od dob starého Řecka... (více o knize)
Naše cena: 568 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
12.
Umberto Eco  ·  MacLehose Press (2013)
From Homer's poems to contemporary science fiction, literature through the ages has continuously invented imaginary and legendary lands, projecting there all those wishes, dreams, ... (více o knize)
Naše cena: 1 047 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
13.
Umberto Eco  ·  Vintage (2000)
(1)
Three clever book editors, inspired by an extraordinary fable they heard years befoe, decide to have a little fun... (více o knize)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
14.
Umberto Eco  ·  Slovart (2017)
Foucaultovo kyvadlo, medená guľa zavesená na lane dlhom 54 metrov, symbol rozumového poznania, sa v Ecovom románe stáva hrôzostrašným nástrojom, ktorý skončí to, čo pôvodne... (více o knize)
Naše cena: 394 Kč  (tedy ušetříte 20%) po vydání posíláme do 4 dnů
PŘIPRAVUJEME
Titul by měl vyjít 15. 12. 2017
15.
Umberto Eco  ·  Argo (2004)
Na stránkách této knihy najdeme obrazy mistrovských děl všech dob, nejedná se však o dějiny umění, jak je obvykle chápeme. Ilustrace i rozsáhlá antologie textů mají čtenáři přiblížit rozmanité představy o kráse, jak se projevovaly od dob starého Řecka... (více o knize)
Naše cena: 948 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
16.
Umberto Eco  ·  Argo (2007)
Světoznámý autor Jména růže je i autorem filosofických a umělecko-historických esejů. Umění a krása ve středověké estetice patří k nejzdařilejším a nejinspirativnějším z nich... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
17.
Umberto Eco  ·  Random House
An extraordinary epic, brilliantly-imagined, new novel from a world-class writer and author of The Name of the Rose... (více o knize)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 5%) titul je bohužel vyprodaný
VYPRODANÉ
Titul je vyprodaný, zatím se nechystá dotisk
18.
Umberto Eco  ·  Random House (2005)
After the opening essay on the general significance of literature, Eco examines a number of major authors from the Western canon. A stimulating chapter on the poetic qualities of Dante's Paradiso is followed by one on the style of the Communist Manifesto. (více o knize)
Naše cena: 664 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
19.
Jméno růže  AUDIOKNIHA (KE STAŽENÍ)
Umberto Eco  ·  Radioservis (2016)
(2)
Audiokniha Jméno růže je rozhlasovou adaptací pravděpodobně nejslavnějšího románu italského romanopisce Umberta Eca. Adaptace byla oceněna cenou Prix Bohemia Radio 2006 v kategorii rozhlasová inscenace pro dospělé posluchače. (více o audioknize)
Naše cena: 199 Kč ihned ke stažení
20.
Umberto Eco  ·  Vintage (2000)
Popular novelist (The Name of the Rose, 1983, Foucault's Pendulum, 1989) and notorious semiologist (at the Univ. of Bologna) Eco shows himself to be a journalist as well with this generally diverting volume of short pieces. (více o knize)
Naše cena: 337 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
12345

Zúžení výběru

Oddělení
Kategorie
Více Méně
Autoři
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky
Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví. (George Orwell)
Kávička