Problémy s návykovými látkami v ordinaci praktického lékaře - Karel Nešpor
Problémy s návykovými látkami v ordinaci praktického lékaře
346 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Problémy s návykovými látkami v ordinaci praktického lékaře

Nakladatel
Galén

Kniha by měla být především pomocníkem v ordinaci praktického lékaře a to jak při rychlé diagnostice a léčbě stavů vyvolaných návykovými látkami, tak i při dlouhodobé práci s pacienty tohoto typu.

Čti víc

346 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Kniha by měla být především pomocníkem v ordinaci praktického lékaře a to jak při rychlé diagnostice a léčbě stavů vyvolaných návykovými látkami, tak i při dlouhodobé práci s pacienty tohoto typu. Dle recenzentky MUDr. M. Škodové "některé uveřejněné texty doslova svádějí k oxeroxování a jejich umístění blízko očím praktického lékaře v ordinaci. Kniha je zajímavá, čtivá a poučná, myslím, že bude dobrým rádcem lékařům. V mé ordinaci rozhodně nebude chybět."
 Autor se zabývá diagnostikou i náhlými příhodami a akutními stavy vyvolanými návykovými látkami, včetně odvykacích stavů. Nechybí ani krátká intervence pro praktické lékaře jak doporučit pacienta ke specializované léčbě a jaký je specifický přístup ke zvláštním skupinám pacientů. Samostatné kapitoly jsou věnovány častým chybám při léčbě, problémům působeným alkoholem a jinými návykovými látkami u lékařů a primární prevenci.
 Závěr publikace obsahuje stručnou informaci o některých právních a ekonomických otázkách a slovníček návykových látek včetně slangových výrazů. Příloha nabízí osvědčená doporučení, dotazníky, Evropskou chartu o alkoholu a základní informaci o preventivním programu FIT IN.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc

„Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte.“

Miroslav Horníček