Kulturní dějiny klimatu - Wolfgang Behringer
Kulturní dějiny klimatu
389 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
389 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jak lidský druh v průběhu dějin ovlivnil klima? Jak ovlivňovaly výkyvy klimatu život našich předků? Autor nám fascinujícím způsobem osvětluje všechno, co bychom měli vědět o historických změnách klimatu a jejich kulturních důsledcích od holocenu po 21. století. Jeho vědecký záběr přitom sahá od věd přírodních k vědám společenským, opírá se o geologii, klimatologii, paleontologii, archeologii, o kulturní historii a mnoho dalších oborů. Kniha v roce svého prvního vydání (2007) úspěšně vstoupila na pole současných diskusí o globálním oteplování a do počátku roku 2010 se dočkala již šesti německých a jednoho anglického vydání.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Klimatické zmeny odjakživa ovplyvňovali našu planétu a dejiny ľudstva. Mnohí by možno boli prekvapení, ako veľmi súvisí počasie s historiou. Veľké zmeny a medzníky, ktoré všetci tak dobre poznáme, sa ale neudiali len tak z ničoho nič a nie vždy iba pričinením politických udalostí. Všetkému niečo predchádza, akcia a reakcia - a tak je to i s ľuďmi a počasím. Wolfgang Behringer odborne, avšak pochopiteľne aj pre laickú verejnosť, poukazuje na klimatické zmeny súvisiace s vývojom ľudstva. Každá zmena počasia sa určitou formou prejavila na spoločnosti a jej chode v každom období od praveku až po súčasnosť. Zmeny sú viditeľné v hospodárstve, politike, umení...
Dnes si málokedy uvedomíme, ako veľmi závisíme od počasia. Máme pocit, že všetko ovládame, všetko máme pod kontrolou, ale nie je to úplne pravda. Príroda je určovateľom, ako s tým my naložíme a ako sa s tým vyrovnáme, je už na nás. Autor naložil s množstvom odborných informácií tak, aby sa k tejto problematike, dnes tak aktuálnej, ako sú klimatické zmeny a budúcnosť ľudstva, mohol priblížiť každý. Pýtavá, užitočná a veľavravná kniha.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,3 / 5

3 hodnocení

1
2
0
0
0
Čti víc
Čti víc

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan