Knihy
E-knihy

Ja si Ťa nedám

Odpovede na najčastejšie otázky onkologických pacientov

Vydavatel
Kontakt, 2010

Kniha prináša nielen fakty o priebehu liečby a rady odborníkov (MUDr. V. Bella z Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave, Z. Árvayová z LPR, o stravovaní onkologických pacientov hovorí Doc. MUDr. Eva Valovičová, CSc.), ...

Čti víc

220 Kč

Běžná cena Běžně 232 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha prináša nielen fakty o priebehu liečby a rady odborníkov (MUDr. V. Bella z Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave, Z. Árvayová z LPR, o stravovaní onkologických pacientov hovorí Doc. MUDr. Eva Valovičová, CSc.), ale aj emocionálne silné osobné výpovede pacientiek, ktoré boli ochotné úprimne vypovedať o tom, ako sa vyrovnali s diagnózou i náročnou liečbou, ako hľadali stratené zdravie a čo všetko im táto choroba vzala, no paradoxne aj dala. Text dopĺňajú fotografie, ktoré dokumentujú jednotlivé fázy liečby ochorenia a ich vnímania pacientkami (ukážky v prílohe). Rozhovory s ľuďmi, ktorí zvládli neľahkú etapu liečby onkologického ochorenia, dokázali s rakovinou vybojovať vlastný boj, a ich príbehy a rady lekárov môžu byť povzbudením aj pre ďalších chorých a ich blízkych.

Kniha je určená pre pacientov s diagnózou rakoviny prsnej žľazy (a onkologického ochorenia celkove) a ich rodinných príslušníkov. Kniha má svoje miesto v rodinách, v ambulanciách gynekológov, onkológov a v každej verejnej knižnici.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
104
Hmotnost
480 g
Rok vydání
2010
Vazba
pevná vazba
Jazyk
slovenský
Nakladatelství
Kontakt
Rozměr
200×200 mm
ISBN
9788097037000
Naše katalogové číslo
80578

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Vystudovala žurnalistiku na FF UK v Bratislavě. Napsala knihy Moudrost zenu, Génius loci, je spolupracovnicí časopisu INFO KNIHY SLOVENSKO.
"Moje novinářská praxe mě přesvědčila, že lidi v konečném důsledku nejvíce zajímá to, co se dotýká jich samých - zda mají dobré vztahy s blízkými, zda je těší a uživí práce, kterou dělají, a zda jsou zdraví. Hledáme štěstí ve věcech, vztazích, zážitcích, a přitom jediné místo, kde ho můžeme najít, je naše nitro. Teprve když se k lepšímu změníme my, změní se i svět kolem nás. "

Čti víc