Vánoce
Swimming in the Dark - Tomasz Jedrowski
Swimming in the Dark

705 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Swimming in the Dark

Set in early 1980s Poland against the violent decline of communism, a tender and passionate story of first love between two young men who eventually find themselves on opposite... Číst víc

4,3 6 hodnocení
Nakladatel
HarperCollins, 2020
208 stran
3 hodiny čtení

Set in early 1980s Poland against the violent decline of communism, a tender and passionate story of first love between two young men who eventually find themselves on opposite sides of the political divide-a stunningly poetic... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Angličtina

705 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Další knižní vydání
Plavec ve tmě - Tomasz Jedrowski
Pevná vazba
Čeština, 2020
Na skladě
-21 %

236 Kč

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Vánoční skřítci doporučují

Více o knize

Set in early 1980s Poland against the violent decline of communism, a tender and passionate story of first love between two young men who eventually find themselves on opposite sides of the political divide-a stunningly poetic and heartrending literary debut for fans of Andre Aciman, Garth Greenwell, and Alan Hollinghurst.

When university student Ludwik meets Janusz at a summer agricultural camp, he is fascinated yet wary of this handsome, carefree stranger. But a chance meeting by the river soon becomes an intense, exhilarating, and all-consuming affair. After their camp duties are fulfilled, the pair spend a dreamlike few weeks camping in the countryside, bonding over an illicit copy of James Baldwin's Giovanni's Room. Inhabiting a beautiful natural world removed from society and its constraints, Ludwik and Janusz fall deeply in love. But in their repressive communist and Catholic society, the passion they share is utterly unthinkable.

Once they return to Warsaw, the charismatic Janusz quickly rises in the political ranks of the party and is rewarded with a highly-coveted position in the ministry. Ludwik is drawn toward impulsive acts of protest, unable to ignore rising food prices and the stark economic disparity around them. Their secret love and personal and political differences slowly begin to tear them apart as both men struggle to survive in a regime on the brink of collapse.

Shifting from the intoxication of first love to the quiet melancholy of growing up and growing apart, Swimming in the Dark is a potent blend of romance, post-war politics, intrigue, and history. Lyrical and sensual, immersive and intense, Tomasz Jedrowski has crafted an indelible and thought-provoking literary debut that explores freedom and love in all its incarnations.
Číst víc
Počet stran
208
Vazba
pevná vazba
Rozměr
140×218 mm
Hmotnost
305 g
ISBN
006289000X
Rok vydání
2020
Věkové doporučení
14+
Naše katalogové číslo
798765
Jazyk
angličtina
Nakladatel
HarperCollins
Pro koho
pro dívky
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,3 / 5

6 hodnocení

3
2
1
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

3

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
31.10.2020
Kniha vypráví příběh Ludwika, který se jednoho léta potká s Januszem. Užívají si volných dní a pak se stane něco, co nečekají. Zamilují se do sebe. Má to však jeden háček – vše se odehrává v Polsku v roce 1980. Román o lásce, o ztrátě a o oběti, kterou přinášíme, aby měl náš život smysl.

Celý příběh je osobní zpovědí Ludwika, který ji vypráví jako dopis své lásce. Vypráví vzpomínky, které vyvolají vzpomínky starší. Vracíme se s ním do jeho dětství a poznáváme jeho rodinu. Část knihy je i ze současnosti, která nám po kouskách odhaluje, co se s Ludwikem stane.

V podstatě jsem ještě nečetla žádnou knihu o Polsku a tak málo o něm vím, co se tam odehrávalo od druhé světové války. A to je myslím škoda. Takže jsem ráda, za tuto knihu, kde nám hlavní hrdina neukazuje jen své pocity, ale také popisuje, jak to vypadá v Polsku od roku 1968 po rok 1980. O tom, jak nikde nic není, o hrozné lékařské péči, kterou si téměř nikdo nemůže dovolit. O tom, jak mít známosti je nesmírně důležité.

Tato kniha je neskutečně čtivá, plná emocí. Moc jsem si ji užila a věřím, že autor nezůstane u této prvotiny, ale bude psát dál.
Číst víc

Recenze, kritiky

"Imagine Call Me By Your Name set in Communist Poland and you'll get a sense of Jedrowski's moving debut about a consuming love affair amidst a country being torn apart." - O, The Oprah Magazine

"Captivating both for its shimmering surfaces and its terrifying depths. Tomasz Jedrowski is a remarkable writer." - Justin Torres, bestselling author of We the Animals

Číst víc

„Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.“