Rusko-český česko-ruský velký knižní slovník - Kolektív autorov
Rusko-český česko-ruský velký knižní slovník
1 226 Kč
Knihy
E-knihy

Rusko-český česko-ruský velký knižní slovník

…nejen pro překladatele

  • Kolektiv autorů
Lingea, 2009
Nakladatel
Lingea, 2009

Tento slovník je dosud největší u nás vydaný jednosvazkový rusko-český a česko-ruský slovník. Jde o zcela původní autorské dílo snažící se co nejvěrněji zachytit současný psaný i mluvený jazyk...

Čti víc

1 226 Kč

Běžná cena Běžně 1 290 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Tento slovník je dosud největší u nás vydaný jednosvazkový rusko-český a česko-ruský slovník. Jde o zcela původní autorské dílo snažící se co nejvěrněji zachytit současný psaný i mluvený jazyk. Přes své všeobecné zaměření obsahuje i terminologii z oblasti ekonomiky, práva, vědy a techniky. Naším cílem bylo, abyste ve slovníku našli hesla, významy, fráze a idiomy, které se v současnosti skutečně používají.

Při práci na ruské části slovníku jsme vycházeli z nejnovějších ruských výkladových slovníků renomovaných ruských nakladatelství jako jsou EKSMO, Ruský jazyk, AST, Astrel, řady speciálních slovníků idiomatických a frazeologických, odborných slovníků, encyklopedií, a v neposlední řadě též z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Místo mnohých, dnes již zcela nepoužívaných či zastaralých výrazů Vám náš slovník naopak nabízí nové pojmy a termíny rozšířené v poslední době, např. автокресло, бренд, игроман, принтер, ресивер, смартфон a stovky dalších. Většinu z nich ani v jiných slovnících nenajdete.

Česká část je založena na vlastním rozsáhlém výkladovém slovníku češtiny, který vytváříme již od roku 2001. Tento živý, průběžně aktualizovaný a neustále rozšiřovaný slovník tvoří jednotící základ všech našich překladových slovníků, které postupně vydáváme v knižní i elektronické podobě od roku 2005. Obsahuje současnou frekvenčně uspořádanou slovní zásobu, nechybí ani nejnovější termíny technické, ekonomické či právní, odrážející technologický pokrok počátku nového tisíciletí či začlenění naší země do Evropské unie.

Kromě psaného jazyka jsme se snažili postihnout i běžně mluvený jazyk. Ve slovníku proto najdete celou škálu výrazů hovorových, slangových i vulgárních.

Nemalé úsilí jsme věnovali přípravě nástrojů, které umožňují pracovat s různými lexikálními zdroji včetně korpusů či kontrolovat obsahovou i formální konzistenci zpracovaných hesel. Přestože se na tvorbě slovníku podílelo více než deset autorů, všechna hesla jsou zpracována podle stejných zásad a dodržují stejnou strukturu.

Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení všichni, kdo pracují s cizím jazykem a chtějí mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu.
Obsah slovníku:

stran: 1 360
hesel: 95 000
příkladů, idiomů a frází: 80 000
překladů: 345 000
Čti víc
Kupte společně
Rusko-český česko-ruský velký knižní slovník - Kolektív autorov
A Cup of Style: Diář 2020 - Lucie Ehrenbergerová, Nicole Ehrenbergerová
1 438 Kč
Ušetříte 101 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
1360
Hmotnost
1805 g
Rok vydání
2009
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český, ruský
Nakladatelství
Lingea
Rozměr
180×240 mm
ISBN
9788087062654
Naše katalogové číslo
76150

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Rusko-český česko-ruský velký knižní slovník - Kolektív autorov
A Cup of Style: Diář 2020 - Lucie Ehrenbergerová, Nicole Ehrenbergerová
1 438 Kč
Ušetříte 101 Kč

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan