Poradce 13/2020 - Zákon o místních poplatcích s komentářem - Petr Taranda, Ladislav Jouza, Eva Sedláková
Poradce 13/2020 - Zákon o místních poplatcích s komentářem
144 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Poradce 13/2020 - Zákon o místních poplatcích s komentářem

Daňové evidence, Mzda a plat – komentář k aktuálním předpisům

Nakladatel
Poradce s.r.o., 2020
Série
Poradce 2020
Edice
Poradce

Přinášíme Vám novelizované zákony a předpisy s komentářem k tématům Daňová evidence, Mzda a plat, Místní poplatky. Najdete zde také rady z oblasti účetnictví, daní, personalistiky, pracovního práva, ekonomiky a řízení...

Čti víc

144 Kč

Běžná cena Běžně 152 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do týdne

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Přinášíme Vám novelizované zákony a předpisy s komentářem k tématům Daňová evidence, Mzda a plat, Místní poplatky. Najdete zde také rady z oblasti účetnictví, daní, personalistiky, pracovního práva, ekonomiky a řízení.

Titul obsahuje:
Měsíčník 13x ročně přímo do schránky, novelizované zákony s komentářem, cca 3000 - 3200 stran textu ročně barevně zvýrazněného, rady z oblasti účetnictví, daní, personalistiky, pracovního práva, ekonomiky a řízení, příspěvky renomovaných autorů z daných oblastí, obsah obohacený o judikaturu, problémy, příklady a příklady z praxe.

- Zákon o místních poplatcích s komentářem
- Mzda a plat – komentář k aktuálním předpisům
- Daňové evidence

Zákon o místních poplatcích s komentářem
Místní poplatek je poplatek, jehož vybírání je specifickou pravomocí obce a jehož výnosy jsou příjmem obce. Některé poplatky mají především povahu paušálních úhrad za související služby poskytované obcí, jiné mají povahu místního nebo převážně regulační funkci. Jedná se o poplatky ze psů, za lázeňský nebo rekreační pobyt, poplatek z ubytovací kapacity a ze vstupného, dále poplatek za užívání veřejného prostranství, za povolení vjezdu s motorovým vozidlem… Přinášíme vám úplné znění zákona po novele s komentářem.

Mzda a plat – komentář k aktuálním předpisům
Právo na mzdu a plat patří mezi základní lidská práva. Náleží zaměstnancům, kteří pro zaměstnavatele vykonali práci. Otázky s tím spojené jsou v současnosti velmi aktuální a právní úprava této problematiky se stává středem pozornosti. Proto předkládáme čtenářům aktuální komentář pracovněprávních předpisů, které řeší mzdové a platové otázky. V souvislosti s tím se ve mzdově právní praxi objevuje řada problémů, které je třeba řešit. Jedná se např. o rovnost ve mzdách, poskytování příplatků, odměňování v dohodách o práci mimo pracovní poměr, otázky spojené s několika novelizacemi v poslední době apod. Jde o ucelený a komplexní výklad, který může podnikatelským i nepodnikatelským subjektům pomoci v jejich praktické činnosti při řešení mzdových a platových otázek na pracovištích. Těžiště předkládaného výkladu právní úpravy je v zákoníku práce a souvisejících nařízeních vlády, na které je komentář zejména zaměřen. Do komentáře jsou zahrnuty i mzdové otázky spojené se zákonem o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele, archivace mzdové agendy, ochrana mzdových údajů, některé vzory mzdových písemností apod.
Čti víc
Kupte společně
Poradce 13/2020 - Zákon o místních poplatcích s komentářem - Petr Taranda, Ladislav Jouza, Eva Sedláková
Gravity Falls - Alex Hirsch, Rob Renzetti
601 Kč
Ušetříte 59 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
240
ISBN
9771211243135
Naše katalogové číslo
752281
Vazba
brožovaná vazba
Rok vydání
2020
Jazyk
český
Nakladatelství
Poradce s.r.o.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Poradce 13/2020 - Zákon o místních poplatcích s komentářem - Petr Taranda, Ladislav Jouza, Eva Sedláková
Gravity Falls - Alex Hirsch, Rob Renzetti
601 Kč
Ušetříte 59 Kč

„K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

Victor Hugo