Kundera - Jan Novák
Kundera
758 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Kundera

Český život a doba

Jan Novák
Kundera - Jan Novák
Kundera - Jan Novák
Čáslavská - Jan Novák, Jaromír 99 (Ilustrátor)

Přední český spisovatel, scenárista a dokumentarista. S rodiči emigroval do USA, žil v Chicagu, po letech se vrátil zpět do Čech. Jeho román Zatím dobrý získal cenu Magnesia Litera za Knihu roku. Rovněž vydal kupříkladu biografii Miloše Formana nebo rozhovory s Johnem Bokem Život mimo kategorie....

Argo, Paseka, 2020
Na skladě
12-13 hodin čtení
Nakladatel
Argo, Paseka, 2020

Jan Novák, proslulý dosud svými povídkovými a románovými opusy, předstupuje nyní před čtenáře s žánrem literární biografie. Centrem jeho pozornosti je Milan Kundera, ve světě dnes asi nejznámější spisovatel s českými kořeny...

Čti víc

758 Kč

Běžná cena Běžně 798 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, posíláme ihned

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jan Novák, proslulý dosud svými povídkovými a románovými opusy, předstupuje nyní před čtenáře s žánrem literární biografie. Centrem jeho pozornosti je Milan Kundera, ve světě dnes asi nejznámější spisovatel s českými kořeny. Právě jeho „českému životu“ je věnován obsáhlý Novákův životopis, mapující ve čtyřech oddílech Kunderovo rodinné zázemí, autorovy básnické počátky ve znamení stalinismu padesátých let, prominentní působení v letech šedesátých a život v hledáčku Státní bezpečnosti před odchodem do exilu v první polovině sedmdesátých let, kdy Kundera už nesměl publikovat a na veřejnosti vystupoval mystifikačně pod pseudonymy.

Novák nepíše standardní vědeckou biografii, ale životopis přiznaně osobní, v jehož šťavnaté hovorové češtině lze bezpečně rozpoznat autora románů o Mašínech (Zatím dobrý) nebo povídek o Češích v Americe (Hic a kosa v Chicagu). Vychází ovšem z pečlivého studia archivních pramenů, dobových dokumentů, osobních svědectví a Kunderových publikovaných textů, které na stránkách jeho knihy ožívají ve výmluvných citacích stejně jako v pronikavých nebo lapidárních shrnutích.
Čti víc
Kupte společně
Kundera - Jan Novák
Strojnické tabulky - Jiří Leinveber, Pavel Vávra
1 602 Kč
Ušetříte 84 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
896
Hmotnost
1614 g
Rok vydání
2020
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo, Paseka
Rozměr
160×230 mm
ISBN
9788025732151
Naše katalogové číslo
741393

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

5

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Kateřina Plickova
8.9.2020
Kontroverzní bichle spisovatele Jana Nováka o životě literáta Milana Kundery vzbudila mnoho emocí a byla počátkem mnoha recenzí plných vzteku. Mnoho lidí knihu, dle svých vyjádření, odhazovalo v dál a jejich vzteklý řev dozníval ještě dlouho na stránkách zájmových webů a vyhrazených stran tištěných periodik. Toliko k bublině kolem knihy. Předem avizuji, že „proslulé“ kauze agenta Chodce je v knize věnováno cca 20 stran a je to jen střípek v životě Milana Kundery, kterému není ani věnováno moc pozornosti. Mnohem více se autor věnuje jeho činnosti v čs. svazu spisovatelů, psaní, činnosti na FAMU a dalším částem života Milana Kundery. Kromě jeho osudu zde ukazuje nepřebernou mozaiku příběhů a osudů dalších lidí z jeho bližšího i vzdálenějšího okolí a kniha je výpovědí o činnosti spisovatelů od 50. let do normalizace. Pokud tedy máte zájem o historii české literatury a boj jednolitých aktérů svazu proti komunistické vrchnosti, je kniha tím pravým pro vás. Pokud hledáte senzaci, kupte si bulvár.
Kniha je však cennou výpovědí o jedné části naší historie a pokud máte zájem vědět z oblasti české literatury té doby něco více, knihu s sebou rozhodně v rámci čtení tahejte, za tu námahu to stojí. Jen doporučuji být na pozoru proti podsouvání ze strany autora, který se Vám může snažit ukázat Milana Kunderu z pohledu, jaký jej má on. Zde však opravdu záleží na Vás, jak se s tímto aspektem knihy poperete. Mně se povedlo udělat si obrázek dle své úvahy a negativní není. Každý zkrátka žil, jak uměl a někdo měl více štěstí. A z toho nelze nikoho vinit.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Kundera - Jan Novák
Strojnické tabulky - Jiří Leinveber, Pavel Vávra
1 602 Kč
Ušetříte 84 Kč

„Známkou dobré knihy je, že se tím více líbí, čím starší se člověk stává.“

Georg Christoph Lichtenberg