Jsme tu pro vás jako vždy :-)
Více než 150 000 knih z naší nabídky doručujeme jako běžně.
Confession and Nation in the Era of Reformations - Eva Doležalová
Confession and Nation in the Era of Reformations
294 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Confession and Nation in the Era of Reformations

Central Europe in Comparative Perspective

Nakladatel
Historický ústav AV ČR, 2011

Publikace přináší široké spektrum pohledů na vývoj vztahů mezi úsilím o reformu západní křesťanské církve a emancipací nacionálního vědomí od vrcholného středověku až na práh nové doby, se zvláštním přihlédnutím ke střed

Čti víc

294 Kč

Běžná cena Běžně 309 Kč

Ušetříte 5%

Dodání může trvat více než tři týdny

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace přináší široké spektrum pohledů na vývoj vztahů mezi úsilím o reformu západní křesťanské církve a emancipací nacionálního vědomí od vrcholného středověku až na práh nové doby, se zvláštním přihlédnutím ke střední a středovýchodní Evropě. Oba tyto vývojové proudy se vzájemně podmiňovaly a podněcovaly. Některá hnutí výrazně ovlivnila nejen vývoj zemí, ve kterých vznikla, ale i země sousední. Ve zvláště pozoruhodných případech se pak jejich vliv projevil i na velkou vzdálenost. Příkladem je ohlas díla Jana Viklefa v českém prostředí nebo o něco pozdější vliv husitství (v kladném i záporném smyslu) na dění v prostoru středovýchodní Evropy. Tyto a podobné trendy vývoje vedly v pozdějších létech k formování moderního národního vědomí a náboženské tolerance v novověké společnosti, což je v knize dokumentováno na příkladech, vzatých převážně ze střední Evropy, ale pro kontrast i ze Severní Ameriky 17. století.

The publication offers a broad range of insights into the development of mutual relations between the efforts for reform of the western Christian Church and the emancipation of national awareness, starting from the High Middle Ages and ending at the threshold of the modern era, with special regard to Central and East Central Europe. These two streams of development determined and stimulated each other. Some movements had considerable impact outside the territory of their origin. Particularly remarkable were the cases when the influence was sensed at large distances. The response of Bohemian society to the work of John Wycliff and the later impact of Hussitism (both positive and negative) on the course of events in East Central Europe are examples of such cases. These and similar development trends led in later years to the formation of modern national consciousness and religious tolerance in the modern society, which is documented in the book on examples, taken mainly from Central Europe, but, for contrast, also from the North America of 17th century.
Čti víc
Kupte společně
Confession and Nation in the Era of Reformations - Eva Doležalová
Vzdělaná - Tara Westover
616 Kč
Ušetříte 72 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
238
Jazyk
anglický, český
Nakladatelství
Historický ústav AV ČR
Vazba
pevná vazba
ISBN
9788072861804
Naše katalogové číslo
724859
Rozměr
160×240 mm
Rok vydání
2011

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Confession and Nation in the Era of Reformations - Eva Doležalová
Vzdělaná - Tara Westover
616 Kč
Ušetříte 72 Kč

„Pro čtenáře je dobrá kniha nejlevnějším koníčkem, pro autora nejdražším. “

Gabriel Laub