Knihy
E-knihy

S orlem i lvem II.

Příběhy českých vojenských duchovních v dramatickém dvacátém století

Epocha, 2019
Novinka
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Epocha, 2019
2. díl série
S orlem i lvem

V průběhu tří staletí existence vojenské duchovní služby v rakouskouherské i československé armádě prošlo jejími řadami mnoho desítek českých kněží. Svoji službu vykonávali věrně a poctivě, i když do jejich životů zasáhly...

Čti víc

199 Kč

Běžná cena Běžně 445 Kč

Ušetříte 55%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

V průběhu tří staletí existence vojenské duchovní služby v rakouskouherské i československé armádě prošlo jejími řadami mnoho desítek českých kněží. Svoji službu vykonávali věrně a poctivě, i když do jejich životů zasáhly všechny dramatické zvraty pohnutých historických událostí. Druhý svazek monumentálního a dosud nerealizovaného badatelského projektu, jenž shrnuje problematiku života a práce vojenských duchovních na našem území od samých počátků až po padesátá léta 20. století, chronologicky navazuje na první část a klade si za cíl představit působení duchovní služby v československé armádě v letech 1918–1950 i vojenské kněze, kteří se svou činností nesmazatelně zapsali do jejích dějin. Jsou mezi nimi generálové i prostí kněží, v jejichž řadách nechybí oběti nacistické perzekuce nebo poúnorového režimu. V širší perspektivě se dotýká dalších témat církevních dějin, jakými jsou vztah církve a státu, nebo samotné přítomnosti duchovních v armádě. Tak jako první část, i druhý svazek je doplněn bohatým obrazovým doprovodem doposud nikdy nepublikovaných fotografií, který knihu ještě více oživuje.
Čti víc
Kupte společně
S orlem i lvem II. - Martin Flosman
Krásny omyl - Vi Keeland
428 Kč
Ušetříte 362 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
496
Nakladatelství
Epocha
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
709341
Rok vydání
2019

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
S orlem i lvem II. - Martin Flosman
Krásny omyl - Vi Keeland
428 Kč
Ušetříte 362 Kč

„Spálené knihy osvítily svět.“

Ralph Waldo Emerson