Cizí dům? / Ein fremdes Haus - Věra Laštovičková
Cizí dům? / Ein fremdes Haus
475 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Cizí dům? / Ein fremdes Haus

Architektura českých Němců 1848–1891 / Die Architektur der Deutschböhmen 1848–1891

UMPRUM, 2016
Nakladatel
UMPRUM, 2016

Během 19. století v procesu rozvoje občanské a národní společnosti Češi a Němci stanuli na opačných stranách barikády. Každý národ se snažil o definování a obhájení své vlastní identity. Zatímco Češi získávali stále...

Čti víc

475 Kč

Běžná cena Běžně 500 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do týdne

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Během 19. století v procesu rozvoje občanské a národní společnosti Češi a Němci stanuli na opačných stranách barikády. Každý národ se snažil o definování a obhájení své vlastní identity. Zatímco Češi získávali stále významnější postavení, bojovali Němci o uchování svých pozic. Architektura je jedním z nejmarkantnějších svědků jejich snah, a zvláště stavby úzce spojené s národní myšlenkou: spolkové německé domy, německá divadla, radnice německých měst, turnerské tělocvičny, luteránské nebo starokatolické kostely. Kniha tedy čtenáře seznámí nejen s tvorbou českoněmeckých architektů, ale také přiblíží charakter architektury měst v někdejší německé jazykové oblasti. Jejím hlavním cílem je hledat odpověď na otázku, jak se architektura českých Němců podílela na formování jejich národního uvědomění, a sice v neklidném období od revoluce roku 1848 – nazývané Jarem národů – až do otevření Jubilejní zemské výstavy roku 1891, na které se již prezentoval pouze jeden ze zemských národů: Češi. Zatímco v padesátých letech 19. století ještě nebylo důležité, zda projekt českého národního divadla vytvoří architekt německé národnosti, koncem století tu proti sobě stojí dva znesvářené tábory. Nakolik však byla česká a německá architektura skutečně vzájemně cizí? Publikace vychází v česko-německé jazykové mutaci. Grafické řešení Toman Graphic Design.
Čti víc
Kupte společně
Cizí dům? / Ein fremdes Haus - Věra Laštovičková
Jan Žižka - Petr Čornej
1 110 Kč
Ušetříte 180 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
344
Jazyk
český
Nakladatelství
UMPRUM
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
9788086863801
Naše katalogové číslo
684327
Rozměr
230×270 mm
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Cizí dům? / Ein fremdes Haus - Věra Laštovičková
Jan Žižka - Petr Čornej
1 110 Kč
Ušetříte 180 Kč

„Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli. “

Heinrich Heine