Turbínový motor - Studijní modul 15 - Daniel Hanus
Turbínový motor - Studijní modul 15
260 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Turbínový motor - Studijní modul 15

Učební texty dle předpisu JAR-66

Ukážka z knihy: Létání umožňuje dopravním letounům vztlak, vznikající na profilech nosných ploch, které se pohybují v atmosféře určitých rychlostí. Pohonné jednotky vyvozují tahovou sílu, potřebnou pro překonání odporu letounu...

Čti víc

260 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Ukážka z knihy: Létání umožňuje dopravním letounům vztlak, vznikající na profilech nosných ploch, které se pohybují v atmosféře určitých rychlostí. Pohonné jednotky vyvozují tahovou sílu, potřebnou pro překonání odporu letounu při pohybu danou rychlostí. V začátcích motorového létaní byly k vyvození tahové síly používány výlučně pístové motory pohánějící vrtule. Myšlenku použít spalovací turbínu pro vyvození tahové síly s možnou aplikací leteckého motoru, se podařilo realizovat poprvé britskému inženýrovi Franku Whittleovi. V německém leteckém průmyslu, který se již připravoval ve druhé polovině třicátých let na válku, byl průkopníkem proudového pohonu Hans von Ohain. Tam se více výrobců snažilo vyvinout provozuschopné proudové motory...

Z obsahu:

Předmluva
Základní pojmy (Úvod, Základní fyzikální principy pohonu letadel, Tepelný oběh turbínového motoru, Rozdělení tepelných motorů, ...)
Výkon motoru (Základní výkonové parametry turbínových motorů, Omezení výkonu na hřídeli turbovrtulového motoru, Propulsní účinnost motoru, ...)
Vstupy vzduchu do motorů (Uspořádání vstupů u jednotlivých typů turbínových motorů, Ochrana proti vniknutí cizích předmětů do kompresoru, ...)
Kompresory (Typy kompresorů, Příklady uspořádání a konstrukčního provedení kompresorů, Zajištění stabilního chodu kompresoru)
Spalovací komora (Činnost spalovací komory, požadavky na její práci, Typy spalovacích komor, Palivové trysky, ...)
Turbína (Činnost turbíny v motoru, požadavky na lopatky, Činnost jednotlivých stupňů turbíny, Konstrukce lopatek, uchycení oběžných lopatek do disku, ...)
Výstup z motoru (Činnost a konstrukce výstupních trysek, Snižování hluku, působeného výtokem spalin, Činnost a konstrukční řešení obracečů tahu)
Uložení rotorů, ložiska, těsnost ložiskových prostorů (Uložení hlavních rotorů, řešení ložiskových prostoru, ...)
Mazivá a pohonné hmoty (Motorové oleje, Pohonné hmoty)
Mazací soustavy
Palivové soustavy
Vzduchové systémy, ...
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
207
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
210×295 mm
Hmotnost
540 g
ISBN
8072043692
Rok vydání
2004
Naše katalogové číslo
683441
Jazyk
čeština
Nakladatel
Akademické nakladatelství CERM

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc

„Známkou dobré knihy je, že se tím více líbí, čím starší se člověk stává.“

Georg Christoph Lichtenberg