Už jsme doma: Jaro Peklo Podzim Zima -
Už jsme doma: Jaro Peklo Podzim Zima
284 Kč
Knihy
E-knihy

Už jsme doma: Jaro Peklo Podzim Zima

  Indies, 2011
  Nakladatel
  Indies, 2011

  DVD obsahuje kromě filmu také spoustu bonusů...

  Čti víc

  284 Kč

  Běžná cena Běžně 299 Kč

  Ušetříte 5%

  Posíláme do 8 dní

  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

  Doporučené tituly a kolekce

  284 Kč

  Více o titulu

  DVD obsahuje kromě filmu také spoustu bonusů:
  Teplice na talíři – dokumentární film Václava Kučery z roku 1992, mapuje první období skupiny UJD, především na pozadí Teplic a vzniku tzv. teplické punkové scény. Druhá část filmu ukazuje záběry ze zdevastovaných Krušných hor a neméně zdevastovaných Teplic, a vydrancovaný kostel, kde později vznikla diskotéka. V tomhle kostele došlo k vytvoření živého obrazu Večeře páně od Martina Velíška, kdy 50 nahých stolovníků hoduje u gumové hostiny. Závěr filmu nás zavede do bývalého ateliéru Martina Velíška, kde je možné shlédnout jak jeho malířské výtvory, tak několik objektů ze skla, což je původní Velíškova profese. Filmem částečně provází hlas Davida Vávry.

  Hollywood, 1993 – videoklip Václava Kučery, vznikl pro fimru BMG, která v roce 1993 vydala stejnojmenné album. Ve filmu se kromě Už jsme doma objeví i dva vynikající tanečníci, Karel Vaněk a Eva Černá.

  Rockfest 1987 – část záznamu koncertu z pražského Paláce kultury (dnes Kongresové cestrum) ze dne 26. dubna 1987. Koncert uzavíral festival a atmosféra byla skutečně velkolepá, obzvlášť při skladbě Ámen. Jedná se nejstaší dochovaný záznam druhé sestavy UJD (Wanek, Dolanský, Hanzlík a Horváth).

  Paradise Lounge, San Francisco, USA, 1992 – v roce 1992 vyjeli UJD do zámoří. Tato první cesta nebyla ještě regulérním turné, ale i tak bylo odehráno 10 koncertů na západním pobřeží a jeden dokonce v Mexiku. Část záznamu na tomto DVD pochází z koncertu ve známém klubu Paradise Lounge v San Fransisku, kde později UJD často vystupovali.

  Nahrávka z 12. 6. 1992 se dochovala pouze na VHS a tomu odpovídá i kvalita (jako ostatně všech koncertních bonusů na tomto DVD), nicméně je to dokument důležitého období UJD.

  Petynka, Praha, 1994 – záznam části koncertu z pražského klubu Na Petynce. Petynka byla pro UJD velmi důležitým místem, byla zde např. premiéra první rozsáhlejší skladby v repertoáru UJD, Uprostřed slov, a před Deltou to pro UJD byl v podstatě domovský klub.

  Alkmaar, Holandsko, 1997 – jedná se o ukázku pohybu kapely na evropské scéně, a také o videozáznam sestavy, která byla rozhodně jednou z nejsilnějších v historii UJD. V této sestavě byli: Jindra Dolanský, Honza Čejka, Radek Podveský, Petr Bohm, Miroslav Wanek a Martin Velíšek. Nedílnou součástí skupiny od těch dob je také zvukař Miloš Fišer.
  Čti víc
  Kupte společně
  Už jsme doma: Jaro Peklo Podzim Zima -
  Nahoru po schodišti dolů band, Schodiště: Chcete rokenrooool??!! -
  597 Kč
  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

   
  DVD obal
  Dabing
  český
  Naše katalogové číslo
  654045

  Recenze

  Jak se vám film líbil?

  Kupte společně
  Už jsme doma: Jaro Peklo Podzim Zima -
  Nahoru po schodišti dolů band, Schodiště: Chcete rokenrooool??!! -
  597 Kč

  „Známkou dobré knihy je, že se tím více líbí, čím starší se člověk stává.“

  Georg Christoph Lichtenberg