Přes železnou oponu - Karol Madaj
Přes železnou oponu
465 Kč
Knihy
E-knihy

Přes železnou oponu

desková hra

Od konce druhé světové války do roku 1991 byla Evropa násilně rozdělena na Východ a Západ. Na Východě panovaly totalitní komunistické diktatury, charakterizované porušováním všech základních lidských práv, zatímco na Západě vznikly vyspělé...

Čti víc

465 Kč

Běžná cena Běžně 489 Kč

Ušetříte 5%

Dodání může trvat více než tři týdny

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o produktu

Od konce druhé světové války do roku 1991 byla Evropa násilně rozdělena na Východ a Západ. Na Východě panovaly totalitní komunistické diktatury, charakterizované porušováním všech základních lidských práv, zatímco na Západě vznikly vyspělé demokratické státy založené na principech svobodné politické soutěže, dodržování lidských práv a zásad právního státu. Komunistické státy vztyčily na svých vnějších hranicích se svobodným světem „železnou oponu“ – těžce střeženou bariéru táhnoucí se od Barentsova k Černému moři. Za ní držely své občany v izolaci, nesvobodě a útlaku. Cestování do svobodného, demokratického světa bylo možné jen se souhlasem tajné policie.

Během studené války se proto milióny občanů komunistického bloku rozhodly utéci přes železnou oponu nelegálně, a to nejrůznějšími způsoby - po souši, po vodě či vzduchem.

Ve vzdělávací stolní deskové hře „Přes železnou oponu“ na sebe hráči berou roli převaděčů, kteří pomáhají 30 uprchlíkům z 15 zemí Východní Evropy dostat se osmi různými způsoby na Západ. Hra je inspirována skutečnými postavami. Uprchlíci mají své stručné životní příběhy, které hráčům umožní pochopit realitu života v komunismu a jejich motivaci k útěku, kterou lze odvodit z porušování lidských práv. Manuál ke hře obsahuje devět skutečných příběhů - osm zdařených útěků a jeden příběh pozoruhodného převaděče.

Spoluautorem hry je Karol Madaj, vyznamenaný autor nejúspěšnější polské stolní deskové hry roku 2012 s názvem „Kolejka“ (fronta).

Hra, která je překladem z anglického originálu „Across the Iron Curtain“ a v češtině vychází díky laskavé podpoře nadace BLÍŽKSOBĚ, je vhodným dárkem do rodiny, ale hodí se také výborně na podporu školní výuky dějepisu.
Čti víc
Kupte společně
Přes železnou oponu - Karol Madaj
Embers of Memory - Kuro, Sarah J. Maas, Coralie Jubénot (ilustrácie)
1 045 Kč
Ušetříte 55 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Rozměry krabice
260×260 mm
Naše katalogové číslo
650113
Katalogové číslo výrobce
8594187070021
Jazyk
český

Recenze

Jak se vám hra líbila?

Čti víc
Kupte společně
Přes železnou oponu - Karol Madaj
Embers of Memory - Kuro, Sarah J. Maas, Coralie Jubénot (ilustrácie)
1 045 Kč
Ušetříte 55 Kč

„Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého. “

Čínské přísloví