Průvodce pražskou archeologií - Ivana Boháčová
Průvodce pražskou archeologií
392 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Průvodce pražskou archeologií

Památky známé, neznámé i skryté

Na skladě
Nakladatel
Národní památkový ústav, 2018

2. upravené vydání Autorský kolektiv: Ivana Boháčová, Tomasz Cymbalak, Jarmila Čiháková, Zdeněk Dragoun, Jan Hasil, Jan Havrda, Petr Juřina, Vojtěch Kašpar, Filip Laval, Katarina Mašterová, Jaroslav Podliska, Veronika Staňková, Petr St

Čti víc

392 Kč

Běžná cena Běžně 413 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

2. upravené vydání

Autorský kolektiv:
Ivana Boháčová, Tomasz Cymbalak, Jarmila Čiháková, Zdeněk Dragoun, Jan Hasil, Jan Havrda, Petr Juřina, Vojtěch Kašpar, Filip Laval, Katarina Mašterová, Jaroslav Podliska, Veronika Staňková, Petr Starec, Miroslava Šmolíková, Michal Tryml, Martin Vyšohlíd, Anna Ždárská

Kolektiv odborníků, kteří se dlouhodobě zabývají archeologickým výzkumem Prahy, připravil pro všechny zájemce netradičního knižního průvodce zaměřeného především na její historii ukrytou pod současným povrchem. Kniha čtenáře provede po nejvýznamnějších pravěkých, středověkých i některých novověkých památkách, nálezech a archeologických nalezištích na území hlavního města. Zaměřena je zejména na oblast historického centra, dnešní Pražskou památkovou rezervaci, která je na archeologické doklady naší minulosti nejbohatší.
Prostřednictvím krátkých kapitol se čtenář seznámí s historií a současností moderního archeologického bádání v Praze, popsány jsou také metody archeologické práce v terénu i mimo něj. Vedle popisu více jak sedmi desítek archeologických památek různého charakteru, který doplňuje bohatá obrazová příloha, jsou zde uveřejněny zcela nové informace o proměnách Prahy v minulosti. Formou krátkých medailonků je předložen aktuální souhrn vědomostí k obecnějším archeologickým tématům, jakými jsou např. vybrané otázky středověkého stavitelství, historického pohřbívání, řemesel či každodenního života jejich obyvatel v minulosti. Kniha je jedním z výstupů grantového projektu Integrovaný informační systém archeologických pramenů Prahy financovaného z programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity Ministerstva kultury České republiky.
Čti víc
Kupte společně
Průvodce pražskou archeologií - Ivana Boháčová
Holašovice v kontextu jihočeské venkovské architektury - Pavel Hájek
905 Kč
Ušetříte 48 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
335
Hmotnost
735 g
Rok vydání
2018
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Národní památkový ústav
Rozměr
148×235 mm
ISBN
9788075810083
Naše katalogové číslo
637337

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Průvodce pražskou archeologií - Ivana Boháčová
Holašovice v kontextu jihočeské venkovské architektury - Pavel Hájek
905 Kč
Ušetříte 48 Kč

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. “

John Ruskin