Knihy
E-knihy

Kronika nacismu

Komiksový příběh nacismu od jeho zrodu po pád

Edika, 2019
Novinka
Nakladatel
Edika, 2019

Právě uplynulo 80 let od vypuknutí druhé světové války, dosud nejničivější války v lidské historii, kterou zapříčinil německý národní socialismus neboli nacismus. Byl jednou z větví fašismu, ideologického směru, jenž se zrodil na počátku 20. století a...

Čti víc

339 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Sleva 15%
platí do 9. 9. 2019

Předobjednávka,
vychází 2.9.2019

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Prozkoumejte neveselé dějiny. Vtipně a svižně. Komiksově!

Právě uplynulo 80 let od vypuknutí druhé světové války, dosud nejničivější války v lidské historii, kterou zapříčinil německý národní socialismus neboli nacismus. Byl jednou z větví fašismu, ideologického směru, jenž se zrodil na počátku 20. století a jako epidemie se velmi rychle rozlezl po celém evropském kontinentu. Nejúspěšněji zakořenil právě v Německu a v zemi svého původu – v Itálii. Tato kniha je rozdělena na seriózně psanou textovou a sarkasticky psanou komiksovou část. V textové sledujeme vznik a vývoj fašistických hnutí od jejich počátků až po konec druhé světové války. Kořeny ideologie budeme hledat už v antice. Společnost se ovšem začala výrazně měnit až po Velké francouzské revoluci. Tehdy se politika dostala do rukou lidovým masám a rozdělila se ideologicky na pravici a levici. Obě křídla brzy našla i své krajní polohy, z nichž se vyvinul fašismus a komunismus. Jak ničivé tyto extrémní ideologie dovedou být, naplno ukázalo 20. století.

Komiksová část naší knihy se věnuje pouze německému nacismu se zaměřením na ústřední postavu hnutí Adolfa Hitlera. Děj začíná v roce 1919 s první schůzí zdánlivě bezvýznamné politické strany, ze které se později stala nechvalně známá nacistická partaj NSDAP. Komiks sleduje čtvrt století rozvoje strany, její uchvácení moci v zemi, vojenský vzestup Německa, rozpoutání války i konečný pád v roce 1945.

Čti víc
Kupte společně
Kronika nacismu - Zdeněk Ležák, Jakub Dušek (ilustrácie)
Zaklínač V. - Křest ohněm - Andrzej Sapkowski
533 Kč
Ušetříte 125 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
160
Jazyk
český
Nakladatelství
Edika
Ilustrace
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
9788026614494
Věkové doporučení
15+
Rozměr
210×297 mm
Předběžné datum vydání
2.9.2019
Naše katalogové číslo
631965

Recenze

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Kronika nacismu - Zdeněk Ležák, Jakub Dušek (ilustrácie)
Zaklínač V. - Křest ohněm - Andrzej Sapkowski
533 Kč
Ušetříte 125 Kč

„Dobrý román říká pravdu o svých hrdinech, špatný o autorovi.“

Gilbert Keith Chesterton