Knihy
E-knihy

Zákon o právu shromažďovacím (č. 84/1990 Sb.). Praktický komentář

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Akce
Nakladatel
Wolters Kluwer ČR, 2019

Praktický komentář k zákonu č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, od autorů Kateřiny Jamborové a Jana Potměšila vychází z aplikačních zkušeností autorů při poskytování poradenství obcím a Policii České republiky, a to...

Čti víc

378 Kč

Běžná cena Běžně 420 Kč

Sleva 10%
platí do 25. 8. 2019

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Praktický komentář k zákonu č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, od autorů Kateřiny Jamborové a Jana Potměšila vychází z aplikačních zkušeností autorů při poskytování poradenství obcím a Policii České republiky, a to v terénu, správním řízení i v soudním řízení správním, jakož i z komunikace se svolavateli i účastníky shromáždění.
Komentář by měl být praktickým návodem pro všechny zúčastněné. Snahou autorů bylo poskytnout v předložené publikaci návod nejen pro situace běžné a obvyklé, ale i takové, kde samotné znění zákona neposkytuje jasné řešení. To vše pokud možno srozumitelnou a návodnou formou, bez abstraktních akademických úvah. Komentář přesto zohledňuje nejdůležitější judikaturu, a to včetně judikatury Evropského soudu pro lidská práva, na niž je přinejmenším před správními soudy stále častěji odkazováno.
Zvláštní pozornost je věnována poslední velké novele zákona (č. 252/2016 Sb.), jejímž cílem bylo umožnit orgánům veřejné moci pružněji reagovat na různé typy shromáždění a nové problémy a konflikty, které stále se rozvíjející praxe přináší. S ohledem na dosavadní metodickou činnost a rozhodující podíl na přípravě zmíněné novely je tento komentář do značné míry zároveň i autorským výkladem, jímž je nastiňován zamýšlený účel a smysl zákonných norem.
Právní stav komentáře je k 1. 1. 2019. 
Čti víc
Kupte společně
Zákon o právu shromažďovacím (č. 84/1990 Sb.). Praktický komentář - Jan Potměšil
Hana - Alena Mornštajnová
548 Kč
Ušetříte 171 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
220
Nakladatelství
Wolters Kluwer ČR
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
611507
Rok vydání
2019

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Zákon o právu shromažďovacím (č. 84/1990 Sb.). Praktický komentář - Jan Potměšil
Hana - Alena Mornštajnová
548 Kč
Ušetříte 171 Kč

„Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat. “

Kurt Tucholsky