Krvavé země

Evropa mezi Hitlerem a Stalinem

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
7 hodin čtení
Nakladatel
Paseka, 2013

Mezi dvěma říšemi, Hitlerovou a Stalinovou, se nacházejí krvavé země. Necelá dvě desetiletí stačila, aby zde v důsledku politiky dvou vůdců zahynulo čtrnáct milionů lidí. Povědomí o událostech třicátých a čtyřicátých let...

Číst víc

Mezi dvěma říšemi, Hitlerovou a Stalinovou, se nacházejí krvavé země. Necelá dvě desetiletí stačila, aby zde v důsledku politiky dvou vůdců zahynulo čtrnáct milionů lidí. Povědomí o událostech třicátých a čtyřicátých let...

Číst víc
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Mezi dvěma říšemi, Hitlerovou a Stalinovou, se nacházejí krvavé země. Necelá dvě desetiletí stačila, aby zde v důsledku politiky dvou vůdců zahynulo čtrnáct milionů lidí. Povědomí o událostech třicátých a čtyřicátých let na území dnešního Polska, Ukrajiny, Běloruska a pobaltských států sice sílí, stále jsou to však jednotlivé události: ukrajinský hladomor po stalinské kolektivizaci, Katyň nebo tzv. konečné řešení židovské otázky. Širokoúhlý záběr Timothyho Snydera je v dějinách daného území novinkou. Sled katastrof, které se tudy prohnaly, nelze vysvětlit na základě jednotlivostí ani dějin jednotlivých národů, nýbrž jedině ze zvláštního postavení těchto zemí v Evropě, z jeho historických příčin, z motivů dvou totalitních ideologií, ze záměrů a metod dvou diktátorů a jejich vzájemných souvislostí. Krvavé země jsou tak první syntetickou monografií, která postihuje v celku souhru těchto nešťastných okolností, jejímž důsledkem byla největší demografická a humanitární katastrofa, jakou kdy člověk v lidských dějinách způsobil. Tento jedinečný titul vyšel ve spolupráci nakladatelství PASEKA a PROSTOR.
Timothy Snyder (1969) získal doktorát na Oxfordské univerzitě, působil v Paříži, ve Vídni, Varšavě a na Harvardu. Nyní je profesorem historie na Yaleově univerzitě. Za své předchozí knihy získal několik cen: Kniha The Reconstruction of Nations (2003) byla oceněna George Louis Beer Prize, kniha Sketches from a Secret War (2005) získala cenu Pro Historia Polonorum. Jeho předposlední kniha The Red Prince: The Secret History of a Habsburg Archduke vyšla česky roku 2010 (Rudý kníže: Utajený život habsburského arcivévody). Timothy Snyder žije v New Haven v Connecticutu.
Číst víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Vyprodané
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
199 Kč
Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
4967 hodin čtení
Rok vydání
2013
Naše katalogové číslo
610995
Jazyk
čeština
Nakladatel
Paseka

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,5 / 5

4 hodnocení

2
2
0
0
0

JanaM.
11.10.2015
odporúčam!
Ak si niečo pamätáte zo školy, alebo aj máte záujem a už prehľad, či zo zvedavosti ste len narazili na túto tému a obdobie dejín - tak táto kniha bude VEĽKÝM prínosom.
Snydera považujem, za historika poloamatéra. Tým u mňa neklesá, len jeho súťasné názory na jeho blogu nie sú také podložené faktami ako táto výborná kniha. Je pochopiteľné, že pri komentovaní súčasných udalostí treba ešte 50-70 rokov čakať na otvorenie archívov.
POZOR - hľadajte tento titul aj v slovenčine, v kníhkupectve vás na to neupozornia. Je len o 2 eurá sice drahší, ale je to pomerne obsiahly text a pomôže to pri pohode čítania.
Číst víc
Peter
7.11.2013
Názor čitateľa
Túto knihu by som zaradil ako povinné čítanie hlavne v Nemecku a Rusku, aby dnešní ľudia pochopili čoho boli ich predkovia schopní v presadzovaní svojich ,,zvrátených,, ideí.
Všetky podobné knihy, ktoré som o tejto problematike čítal iba kĺzali po povrchu, avšak táto kniha ide do podstaty veci a je to čítanie pri ktorom mi behal mráz po chrbte
Číst víc
Klml
27.6.2015
Názor čitateľa
Tuto knihu by som v prvom rade zaradil medzi povinne citanie na svk, cz a inych krajinach, lebo stale je tu mnozstvo ludi, ktori stale nechapu, ze nacisti a komunisti boli ta najvacsia pliaga, ktoru sme tu kedy mali. Číst víc

Číst víc
Číst víc

„Proti některým částem svého já zůstáváme bezmocní. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano