Knihy
E-knihy

Život a doba ministra Rudolfa Baráka

Vyšehrad, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Vyšehrad, 2018

Kniha sleduje vzestup a pád ministra vnitra Rudolfa Baráka (1915-1995), pozoruhodné postavy komunistické éry v našich dějinách. Ambiciózní pohlavár, jehož zatčení za přítomnosti samotného Antonína Novotného a následující proces...

Čti víc

39 Kč

Běžná cena Běžně 99 Kč

Ušetříte 61%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Kniha sleduje vzestup a pád ministra vnitra Rudolfa Baráka (1915-1995), pozoruhodné postavy komunistické éry v našich dějinách. Ambiciózní pohlavár, jehož zatčení za přítomnosti samotného Antonína Novotného a následující proces a odsouzení byly již ve své době provázeny legendami, a v letech následujících byl orwellovským způsobem „vymazáván" z dějin, byl a stále je v obecném povědomí považován za jakéhosi předchůdce pokusů o modernizaci a liberalizaci komunistického režimu. Práce Prokopa Tomka, založená na studiu množství archivních materiálů, zbavuje ministra Baráka této nezasloužené pověsti a ukazuje jej ve skutečném, a nelichotivém, světle - jako bezskrupulózního aparátčíka, nemilosrdného vykonavatele a organizátora bezpráví, který neváhal organizovat teroristické činy - únosy a atentáty, využívat ve službě komunistického represivního aparátu bývalých nacistických zločinců, i člověka ovládaného osobními ambicemi a touhou po obohacení. Ukazuje ale i jinou tvář nejednoznačné Barákovy osobnosti - jeho kulturní mecenášství, například podporu malířů Otakara Kubína a Jana Zrzavého.
Čti víc
Kupte společně
Život a doba ministra Rudolfa Baráka - Prokop Tomek
Gentleman Devět - Penelope Ward
218 Kč
Ušetříte 180 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
176
Nakladatelství
Vyšehrad
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
606311
Rok vydání
2018

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Život a doba ministra Rudolfa Baráka - Prokop Tomek
Gentleman Devět - Penelope Ward
218 Kč
Ušetříte 180 Kč

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder