Jsme tu pro vás jako vždy :-)
Více než 150 000 knih z naší nabídky doručujeme jako běžně.
Zrádná slova v hospodářské němčině - Věra Höppnerová
Zrádná slova v hospodářské němčině
208 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Zrádná slova v hospodářské němčině

100 nejčastějších chyb a jak je napravit

Ekopress, 2019
Nakladatel
Ekopress, 2019

Naučit se cizímu jazyku, v daném případě německému hospodářskému jazyku, neznamená zdaleka jen zvládnout odbornou slovní zásobu a mluvnici. Stejně důležité je vědět, kterého slova v daném kontextu užít nebo s kterými slovy je...

Čti víc

208 Kč

Běžná cena Běžně 219 Kč

Ušetříte 5%

Dodání může trvat více než tři týdny

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Naučit se cizímu jazyku, v daném případě německému hospodářskému jazyku, neznamená zdaleka jen zvládnout odbornou slovní zásobu a mluvnici. Stejně důležité je vědět, kterého slova v daném kontextu užít nebo s kterými slovy je spojit. Mateřský jazyk je nám přitom často špatným rádcem. Jeho slova mohou mít větší významový rozsah, takže jednomu slovu v mateřštině odpovídá více slov v němčině (obchod r Handel, s Geschäft, poptávka e Anfrage, e Nachfrage).

Cizí slova, kterým snadno porozumíme, protože je známe z mateřštiny, se mnohdy ukáží být zrádnými přáteli, protože si nemusejí v obou jazycích odpovídat (rekvalifikace e Umschulung, rekreace e Erholung, konkurz na místo e Anschreibung einer Stelle).

Tato učební pomůcka vychází z chyb v písemných i ústních projevech studentů německého hospodářského jazyka. Jde při tom o chyby, které se vyskytují opakovaně, tvrdošíjně a zákonitě, neboť je jejich příčinou vesměs rušivé působení mateřštiny. Bez náležitého poučení o významu zaměňovaných slov a následného procvičení, nejsou studující schopni si své chyby uvědomit a ve své profesní a obchodní praxi následně správně používat.

Významy jednotlivých slov jsou zde nejen vysvětleny a ilustrovány vhodnými příklady z hospodářské němčiny, ale i podpořeny názornými obrázky, ulehčujícími jejich zapamatování. Závěrečný klíč ke cvičením usnadňuje sebekontrolu.

Učební pomůcka je určena studentům, profesionálům a manažerům z podnikové i veřejné sféry, kteří se chtějí správně vyjadřovat v německém hospodářském jazyce. Publikace je vhodná i pro vyučující a lektory kursů, neboť učebnice, která by systematicky vysvětlovala a procvičovala lexikální potíže hospodářské němčiny, na našem trhu dosud chybí.
Čti víc
Kupte společně
Zrádná slova v hospodářské němčině - Věra Höppnerová
Mikroekonomie 1 - Ivana Faltová Leitmanová
446 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
163
Hmotnost
211 g
Rok vydání
2019
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český, nemecky
Nakladatelství
Ekopress
Rozměr
148×210 mm
ISBN
9788087865460
Naše katalogové číslo
585579

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Žaneta
20.3.2020
Zradná slova
Výborná pomôcka len škoda že nie je aj v slovenskom jazyku. Viacvyznamove slová a slová, ktoré môžme použiť v rôznych situáciách, a práve táto kniha vám pomôže naučiť sa, kedy a ktoré slovo s tým istým významom použiť. Dodanie rýchle. Veľká spokojnosť Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Zrádná slova v hospodářské němčině - Věra Höppnerová
Mikroekonomie 1 - Ivana Faltová Leitmanová
446 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma