Umučenie Krista - Mel Gibson
Umučenie Krista
200 Kč
Knihy
E-knihy

Umučenie Krista

  Bonton Film, 2004
  Nakladatel
  Bonton Film, 2004
  Režie

  Film UMUČENÍ KRISTA se jedná o upravené pašije zkompilované ze všech čtyř evangelií - Matoušova, Markova, Lukášova a Janova. V zahradě Getsemanské, kam se Ježíš odešel modlit po Poslední večeři...

  Čti víc

  200 Kč

  Vyprodané

  Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude film dostupný.

  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

  Doporučené tituly a kolekce

  Více o titulu

  Film UMUČENÍ KRISTA se jedná o upravené pašije zkompilované ze všech čtyř evangelií - Matoušova, Markova, Lukášova a Janova. V zahradě Getsemanské, kam se Ježíš odešel modlit po Poslední večeři. Následkem zrady Jidáše Iškariotského je Ježíš zatčen a odveden zpátky do města Jeruzaléma, kde ho vůdcové farizeů obviní z rouhání a vynesou nad ním rozsudek smrti. Ježíš je předveden před Piláta, který pochopí, že se jedná o politický spor, předá záležitost králi Herodovi. Herodes vrátí Ježíše Pilátovi a ten předloží lidu volbu, zda má propustit Ježíše nebo zločince Barabáše. Lid rozhodne, propustit Barabáše. Ježíš je předán římským vojákům a zbičován. Je ztýrán k nepoznání a opět je předveden před Piláta. Ten se od celého problému distancuje a nařídí svým lidem, aby konali tak, jak si to přeje lid. Ježíš na sebe bere svůj kříž a musí ho nést celým Jeruzalémem až na vrchol Golgoty. NaGolgotě je Ježíš přibit na kříž a prožívá poslední pokušení - strach z toho, že ho jeho Otec opustil. Svůj strach překoná, pohléd pohlédne na Marii, svou svatou matku, a řekne, co dokáže pochopit jen ona: "Dokonáno jest". Pak umírá se slovy: "Otče, do Tvých rukou odevzdávám svého ducha". V okamžiku jeho smrti se země otřásla.
  Čti víc
  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Originální název
  Passion of the Christ, The
  Dabing
  aramejský 5.1, hebrejský 5.1, latinský 5.1
  Délka
  121 min.
  Titulky
  české, slovenské, turecké, bulharské, rumunské
   
  DVD obal
  Naše katalogové číslo
  58472

  Recenze

  Jak se vám film líbil?

  5,0 / 5

  7 hodnocení

  7
  0
  0
  0
  0

  „Knihy jsou němí učitelé.“

  Aulus Gellius