Jsme tu pro vás jako vždy :-)
Více než 150 000 knih z naší nabídky doručujeme jako běžně.
Nová regulace finančních trhů - Kolektív
Nová regulace finančních trhů
150 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy
150 Kč

Posíláme do 20 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Přestože hospodářská a finanční krize ve světě pomalu odeznívá, v Bruselu vrcholí příprava nové mohutné regulace finančních trhů, která má krizi údajně léčit nebo ji v budoucnu předejít. Zpoždění v politickém rozhodování je příznačné. Finanční krize se opět stala záminkou pro oklešťování ekonomických svobod. Už tak regulacemi zatížený finanční sektor dostane další ránu. Centrum pro ekonomiku a politiku vstupuje do této debaty novým sborníkem.

V části A uveřejňujeme texty ze semináře "Nová regulace finančních trhů – záchrana, nebo zkáza?" ze 7. října 2009. Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl kritizuje nové regulační návrhy, které předložila komise Jacquese de Larosiera. Jiří Król a Josef Mládek z Ministerstva financí rozebírají jednotlivá opatření přijatá v reakci na finanční krizi. Člen představenstva České spořitelny Pavel Kysilka označuje regulační iluzi za spolupříčinu finančních a hospodářských krizí. Ekonom Dušan Tříska analyzuje státní regulaci finančních služeb z pohledu obecné ekonomické teorie.

V části B přinášíme doplňkové texty k tomuto tématu. Přetiskujeme článek Václava Klause z HN, ve kterém argumentuje, že nová regulace finančních trhů představuje zneužití myšlenky nezbytnosti regulace pro další centralizaci EU. Viceguvernér ČNB Miroslav Singer uvádí, že současná krize nebyla způsobena příčinami, jimž autoři návrhu změn přikládají hlavní váhu.Náměstkyně ministra financí Klára Hájková naopak tvrdí, že nová regulace finančních trhů je potřebná. Profesor Vysoké školy ekonomické Petr Musílek klade otázku, zda kapitálové trhy mají být vůbec regulovány. Hlavní ekonom Patria Finance Dan Marek považuje debatu o odměnách manažerů ve finančních institucích za ztrátu času. Doktorand VŠE a ekonomický redaktor časopisu Týden Lukáš Kovanda analyzuje regulaci hedgeových fondů. Doktorand VŠE Tomáš Munzi kritizuje manipulativní zneužití pojmu regulace.

V části C přetiskujeme pozici České národní banky ke zprávě skupiny vedené Jacquesem de Larosierem k dohledu nad finančním trhem v Evropské unii z 18. března 2009.

V EU se stalo bohužel trvalou tendencí využívat každé příležitosti k prosazení kroků, které omezují pravomoci národních orgánů a přenášejí kompetence na evropskou úroveň. Pokud bude nová regulace přijata, půjde o další značné oslabení národních orgánů členských zemí nejen v oblasti dohledu nad finančním trhem, ale v hospodářské politice vůbec. Měli bychom proti tomu důrazně protestovat.
Čti víc
Kupte společně
Nová regulace finančních trhů - Kolektív
Dohled nad finančním trhem a jeho integrace - Michal Janovec
425 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
119
Hmotnost
170 g
Rok vydání
2009
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Centrum pro ekonomiku a politiku
Rozměr
148×210 mm
ISBN
9788086547855
Naše katalogové číslo
582801

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Nová regulace finančních trhů - Kolektív
Dohled nad finančním trhem a jeho integrace - Michal Janovec
425 Kč

„Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví.“

George Orwell