Jsme tu pro vás jako vždy :-)
Více než 150 000 knih z naší nabídky doručujeme jako běžně.
Základy kriminologie a trestní politiky - Helena Válková a kolektiv
Základy kriminologie a trestní politiky
846 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Základy kriminologie a trestní politiky

C. H. Beck, 2019
Na skladě
Nakladatel
C. H. Beck, 2019

Publikace přehlednou a srozumitelnou formou zprostředkovává širokému okruhu čtenářů kriminologické poznatky o kriminalitě, jejích tradičních i zcela nových formách, o pachatelích i obětech trestné činnosti a o způsobech...

Čti víc

846 Kč

Běžná cena Běžně 890 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace přehlednou a srozumitelnou formou zprostředkovává širokému okruhu čtenářů kriminologické poznatky o kriminalitě, jejích tradičních i zcela nových formách, o pachatelích i obětech trestné činnosti a o způsobech, jak jí lze předcházet. Zaměřena je i na oblast trestní politiky, která v zájmu účinné a ekonomicky udržitelné regulace kriminality musí umět s kriminologickými poznatky pracovat.
Autoři, přední odborníci v oboru kriminologie a souvisejících vědních disciplín jako jsou psychologie, sociologie, kriminalistika nebo trestní právo, podávají zasvěcený výklad o historii kriminologie, teoriích příčin zločinnosti, o specifikách násilné, sexuální, majetkové a hospodářské kriminality i o nových podobách zločinu spjatých se způsobem života společnosti v 21. století, jako jsou kybernetická kriminalita, terorismus nebo kriminalita bezprostředně či nepřímo související s nelegální masovou migrací. Nechybějí ani poslední poznatky viktimologických výzkumů, včetně popisu metod a programů, které se osvědčily v rámci pomoci poskytované obětem trestných činů.
K lepší orientaci a snazšímu osvojení si kriminologických poznatků slouží tabulky, grafy a schémata, věcný rejstřík i přehled nejpoužívanějších kriminologických termínů a obratů v anglickém jazyce. Užitečným pomocníkem k pochopení souvislostí v rámci tématicky zaměřených kapitol jsou průběžné odkazy na odbornou literaturu doplněné na řadě míst webovými stránkami.
Tato mezioborová, komplexně pojatá učebnice vědeckého poznání zločinu, jeho geneze, determinant, projevů a souvislostí je určena nejen studentům práva, bezpečnostních disciplín, sociální práce, pedagogiky, sociologie, psychologie či žurnalistiky, ale i v trestní praxi působícím profesionálům, tzn. státním zástupcům, obhájcům, trestním soudcům, probačním úředníkům, sociálním kurátorům, policistům a pracovníkům Vězeňské služby ČR, nevyjímaje experty z oblasti trestní legislativy rezortů spravedlnosti, vnitra, školství a práce a sociálních věcí. Neméně užitečnou se může stát i pro pracovníky nestátních organizací pomáhajících obětem trestných činů nebo rodinám odsouzených a také zajišťujících výchovné programy, kontrolu a terapii v rámci výkonu alternativních sankcí, při podmíněném propuštění apod.

Kolektiv autorů
Jiří Buriánek, Vratislava Černíková, Ludmila Čírtková, Jana Firstová, Karel Netík, Vladimír Smejkal
Čti víc
Kupte společně
Základy kriminologie a trestní politiky - Helena Válková a kolektiv
Zaklínač VI. - Věž vlaštovky - Andrzej Sapkowski
1 115 Kč
Ušetříte 74 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
616
Hmotnost
990 g
Rok vydání
2019
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
C. H. Beck
Rozměr
148×210 mm
ISBN
9788074007323
Naše katalogové číslo
582137

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Základy kriminologie a trestní politiky - Helena Válková a kolektiv
Zaklínač VI. - Věž vlaštovky - Andrzej Sapkowski
1 115 Kč
Ušetříte 74 Kč

„Spálené knihy osvítily svět.“

Ralph Waldo Emerson