Knihy
E-knihy

Vzdálenost mezi mnou a třešní

Slovart CZ, 2019
Novinka
3-4 hodiny čtení
Nakladatel
Slovart CZ, 2019

Devítiletá Mafalda je velmi zvídavá, má ráda příběhy a hudbu, chodí do školy, kde ji kromě rodičů příležitostně vyzvedává i její věrný šedohnědý kocour Optimus Turcaret, ale od svých vrstevníků se přece jenom liší...

Čti víc

254 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Sleva 15%
platí do 6. 5. 2019

Předobjednávka,
vychází 29.4.2019

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Devítiletá Mafalda je velmi zvídavá, má ráda příběhy a hudbu, chodí do školy, kde ji kromě rodičů příležitostně vyzvedává i její věrný šedohnědý kocour Optimus Turcaret, ale od svých vrstevníků se přece jenom liší. Její jinakost se ukrývá za jejími tlustými brýlemi – trpí totiž vzácnou oční chorobou, kvůli které postupně přichází o zrak. Mafalda kontroluje rychlost, s jakou její nemoc postupuje, podle toho, z jaké vzdálenosti je schopná vidět svoji milovanou třešeň, která roste u školy. Děsí se dne, kdy ji kompletně zahalí tma, a do svého diáře si zapisuje seznam věcí, „na kterých jí hrozně moc záleží a které už nebude moct dělat“. Když s hrůzou vyslechne rozhovor, ve kterém se její rodiče baví o stěhování, rozhodne se, že bude po vzoru hrdiny Cosima ze své nejoblíbenější knihy Baron na stromě žít v koruně stromu, a začne plánovat útěk na školní třešeň. V jejím životě zaujímají důležité místo především dva lidé – Filippo, problémový hyperaktivní chlapec, který se baví pouze s ní, a Estella, školnice, která jí jako jediná říká vždycky pravdu, byť občas nemilosrdnou, a dává jí spoustu rad do života. Právě díky nim začne Mafalda postupem času chápat důležité moudro, které je obsažené i v jejím milovaném Malém princi, totiž že ty nejdůležitější věci v životě nejsou vidět očima.
Čti víc
Kupte společně
Vzdálenost mezi mnou a třešní - Paola Peretti
Velké ženy z malé země - Renata Mrázová, Denisa Prošková, Denisa Prošková (ilustrácie)
514 Kč
Ušetříte 110 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
192
Jazyk
český
Nakladatelství
Slovart CZ
Vazba
pevná vazba
ISBN
9788075297037
Naše katalogové číslo
581813
Rozměr
130×210 mm
Předběžné datum vydání
29.4.2019

Recenze

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Vzdálenost mezi mnou a třešní - Paola Peretti
Velké ženy z malé země - Renata Mrázová, Denisa Prošková, Denisa Prošková (ilustrácie)
514 Kč
Ušetříte 110 Kč

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. “

John Ruskin