Reklama ...vážně!? 2 - Josef Barchánek,Josef Svoboda,František Nepil

Reklama ...vážně!? 2

Supraphon, 2019
Novinka
MP3 ke stažení
Nakladatel
Supraphon, 2019

Audiokniha Reklama...vážně!? 2 je další mozaikou retro reklamních skečů, v kterých účinkují Miroslav Horníček, Miloš Kirschner, Jiří Štuchal nebo Jan Werich.

Čti víc

69 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Audiokniha Reklama...vážně!? 2 je další mozaikou retro reklamních skečů, v kterých účinkují Miroslav Horníček, Miloš Kirschner, Jiří Štuchal nebo Jan Werich....ve francouzštině se vyskytuje slovo réclamer, které je překládáno jako hlásit se, dožadovat se, stěžovat si, žádat, vyžadovat, reklamovat a podobně.V některých spojeních, jako réclamer bruyamment - tj. hartusit, francouzština odkazuje k povaze reklamy, jako nepochybně v mnoha případech hodně hlasitého vychvalování čehosi.Ottův slovník naučný z roku 1888 skutečně označuje slovo reklama (fr. réclame) jako přejaté do češtiny z francouzštiny ve významu "veřejného vychvalování", jak definuje jádro pojmu reklama, což je pravděpodobně první definice reklamy v české historii...Mozaiku "hlasitého vychvalování čehosi" jsme sestavili z archivních nahrávek (čemuž leckdy odpovídá i kvalita snímků), které vznikly ve studiích Supraphonu pro různé objednavatele v letech padesátých, šedesátých a zde, ve druhém pokračování úspěšného titulu, i sedmdesátých. Opět zde můžete slyšet scénky a skeče nahrávané pro Sazku, Tukový průmysl, Sběrné suroviny, obchodní domy Prior, Čs. státní loterii či Požární ochranu a další. Ať jde o vtipný propagační snímek pro Tukový průmysl (např. na tuk Sanu - sestru másla či olivový olej) v opět skvělém podání Jana Wericha a Miroslava Horníčka, vážně míněné nicméně vtipné scénky Spejbla a Hurvínka v neméně skvostné interpretaci Miloše Kirschnera, opět Vám v nich nabízíme dokumenty své doby.
Čti víc
Kupte společně
Reklama ...vážně!? 2 - Josef Barchánek,Josef Svoboda,František Nepil
Aristokratka u královského dvora - Evžen Boček
344 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
1:16
Rozměry
8596925638029
Naše katalogové číslo
560267
Kategorizace

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Reklama ...vážně!? 2 - Josef Barchánek,Josef Svoboda,František Nepil
Aristokratka u královského dvora - Evžen Boček
344 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský