Poštovné zdarma na Zásilkovnu :-)
Vyberte si doručení přes Zásilkovnu a poštovné neplatíte!
Jazyky v komunikaci neslyšících - Alena Macurová
Jazyky v komunikaci neslyšících
290 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Jazyky v komunikaci neslyšících

Český znakový jazyk a čeština

Další formáty

E-kniha
200 Kč

Monografie navazuje na lingvistický a kulturní přístup k hluchotě rozvíjený v Ústavu jazyků a komunikace neslyšících Filozofické fakulty Univerzity Karlovy od poloviny 90. let 20. stol. a předkládá dílčí sondy do charakteristiky...

Čti víc

Další formáty

290 Kč

Dodání může trvat více než tři týdny

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Monografie navazuje na lingvistický a kulturní přístup k hluchotě rozvíjený v Ústavu jazyků a komunikace neslyšících Filozofické fakulty Univerzity Karlovy od poloviny 90. let 20. stol. a předkládá dílčí sondy do charakteristiky jazyků užívaných v komunikaci neslyšících Čechů českého znakového jazyka a psané češtiny, a to i ve vzájemných vztazích. Vychází přitom jednak z textů, jež v komunikaci českých neslyšících existují, s cílem postihnout i na základě poznatků odjinud jejich specifické rysy, jednak z jazykových prostředků, jimiž český znakový jazyk a čeština disponují, a z jejich příp. modifikace pro účely intrakulturní a/nebo interkulturní komunikace. Cílem monografie je nahlédnout komunikaci českých neslyšících jinak, než ji nahlížejí disciplíny tradičně orientované na problematiku hluchoty, a iniciovat tak diskusi o postavení českého znakového jazyka a češtiny psané českými neslyšícími v odborné i veřejné sféře, zvl. ve sféře vzdělávání.
Publikace je určena studentům oborů, jež se otázkami hluchoty zabývají, nebo jejichž obory s otázkami hluchoty souvisí, jejich vzdělavatelům, učitelům ve školách pro sluchově postižené děti a mládež i učitelům ve školách hlavního vzdělávacího proudu, v nichž jsou děti se sluchovým postižením integrovány, odborníkům speciálně pedagogických center nebo středisek rané péče a všem dalším profesionálům, kteří se s problematikou hluchoty nebo jazyků českých neslyšících setkávají, rodičům a rodinám sluchově postižených dětí i širší veřejnosti, které předkládá jiné než u nás tradované postoje k hluchotě, k neslyšícím Čechům a jejich komunikaci. Určena je samozřejmě i komunitě českých neslyšících, k jejímuž sebeuvědomování, sebepojetí a sebevymezování chce alespoň jistým dílem přispět.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
290 Kč

Dodání může trvat více než tři týdny

E-knihy a audioknihy

PDF
200 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Jazyky v komunikaci neslyšících - Alena Macurová
Jak se žije dětem s postižením po deseti letech - Helena Chvátalová
536 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
316
Hmotnost
545 g
Rok vydání
2019
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Univerzita Karlova v Praze
Rozměr
160×230 mm
ISBN
9788024634128
Naše katalogové číslo
535483

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Jazyky v komunikaci neslyšících - Alena Macurová
Jak se žije dětem s postižením po deseti letech - Helena Chvátalová
536 Kč

„Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky. “

Bernard Bolzano