Knihy
E-knihy

Jak to všechno bylo, pane Werichu?

Nakladatel
XYZ, 2005

Ojedinělá a takřka neznámá monografie svým rozsahem a hloubkou jistě upoutá gšechnx příznivce Jana Wericha, a nejen je. Jedná se o mimořádně zasvěcený obraz umělce, s nímž se autor přátelil, podává však i obraz činnosti Osvobozeného divadla...

Čti víc

237 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Ojedinělá a takřka neznámá monografie svým rozsahem a hloubkou jistě upoutá gšechnx příznivce Jana Wericha, a nejen je. Jedná se o mimořádně zasvěcený obraz umělce, s nímž se autor přátelil, podává však i obraz činnosti Osvobozeného divadla od jeho vzniku až do jeho zániku na konci první republiky a také živé portréty Jiřího Voskovce, Jaroslava Ježka a Jindřicha Honzla. Velmi cenné jsou rovněž výklady o Werichově působení v emigraci a o jeho herecké, ředitelské a spisovatelské činnosti po návratu domů. Autor shromáždil pro svůj obraz různé prameny s takovou péčí, jak to dosud neudělal žádný z českých badatelů a jak to už také bohužel ani nikdy nikdo udělat nebude moci.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
314
Hmotnost
510 g
Rok vydání
2005
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
XYZ
Rozměr
150×210 mm
ISBN
8086864138
Naše katalogové číslo
46760

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

NAKLADATELSTVÍ XYZ patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším nakladatelstvím v České republice. Na trhu působí od roku 2004 a celkově už přineslo víc než 1000 titulů. Škála titulů nakladatelství je opravdu pestrá: původní česká a zahraniční beletrie, historické romány, autorizované životopisy či rozhovory, literatura faktu, historické publikace, výpravné encyklopedie či komiksy, nechybí ani knihy pro děti a mládež.

Čti víc