Knihy
E-knihy
449 Kč

Běžná cena Běžně 499 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha sleduje Hitlerovu cestu od okamžiku jeho objevení se na politické scéně až do osudového útoku na Sovětský svaz. Jsou v ní vyjmenována jména osobností a události, které už většinou znáte, jenže tato kniha je cenná výkladem jejich návazností. Nabídnutou optikou vidíme Hitlerovu kariéru jako jakýsi politický curling. Stanete se svědky neuvěřitelného a téměř nekonečného řetězce náhod, které vždy v potřebný okamžik připletly Hitlerovi pod nohy jednotlivé politické příležitosti a pomocníky k jejich realizaci. Zjistíte, že prakticky každému zásadnímu pokroku jeho NSDAP předcházela změna zahraničněpolitické situace ve světě, většinou v Sovětském svazu.

Ze stránek nabízené knihy se naučíte vnímat Velkou říjnovou socialistickou revoluci jako nezvládnutý investiční projekt. Rozpomenete se na strastiplný hospodářský vývoj Výmarské republiky a osvojíte si metodu zvládnutí hospodářské krize během několika dní. Seznámíte se s Hitlerovým prvním kurátorem a spoluautorem jeho slavného eposu. Naučíte se anektovat cizí území bez navazujících sankcí. Pochopíte logiku výběrů dějišť olympiád tehdy i dnes. Dovíte se, jak tomu bylo s Křišťálovou nocí a válkou ve Španělsku. Bude Vám nabídnut odlišný výklad mnichovských událostí i vzniku samostatného Slovenského štátu, než jsou ty, na které jste zvyklí. Dostane se vám objasnění, proč Francie podlehla tak rychle a proč v Anglii hitlerovci bombardovali civilní cíle a nikoliv ty vojenské.
Kniha je nejen úchvatné čtení. Je to učebnice geopolitické logiky. Odmyslíte-li si uvedená jména a data, kniha se promění na metodologickou příručku k pochopení logiky ostatních světových konfliktů. I těch co teprve přijdou
Čti víc
Kupte společně
Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina - Nikolaj Viktorovič Starikov
Ukrajina: Chaos a revolúcia - Nikolaj Starikov
734 Kč
Ušetříte 82 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
368
Hmotnost
180 g
Rok vydání
2018
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Jan Buzek - Zakázané Vzdělání
Rozměr
150×210 mm
ISBN
9788090735101
Naše katalogové číslo
453413

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,2 / 5

5 hodnocení

4
0
0
0
0

Jozef
9.3.2019
Ako pochopit suvislosti 2sv. vojny, ktore vam doposial nedavali zmysel.
Kniha je velmi dobre napisana, nenecha citatela lahko sa o nej odthrnut. Ponara ho do zakulisia 2sv. vojny a nuti viac sa zamysliet nad jej udalostami, potom je lahko suhlasit s vetou ze po vojne v Norimberku boli odsudeni vykonavatelia 2sv. vojny ale nie jej objednavatelia.
Čti víc
Čestmír Novotný
7.2.2019
Skvělá kniha na pochopení souvislostí historie té doby. Také zde člověk pochopí roli Anglie a USA a začnou mu docházet aktuální činy těchto manipulátorů dnes. Historie se opakuje jen s trochu jinými loutkami. Doporučuji přečíst všem!
Čti víc
Jakub
30.1.2019
Samozřejmě, že kniha předčila mé očekávání....porozumí ji každý, kdo není ortodoxní zastánce Hillary Clinton, G.W.Bushe, havložumpy, pražských kavárenských povalečů, ten, kdo si osvojil kritické myšlení a chápe, že to, co se děje na Ukrajině či teď aktuálně ve Venezuele, let MH 17, zajímá se o práci Ilony Švihlíkové, prof. Staňka, V.V. Pjakina, DVTŘ, KSB, Utajované dějiny Spojených států od Olivera Stonea, knihy od Uda Ulfkotteho, dále Co nesmíte vědět.....tak se tato kniha stává oním pověstným dalším střípkem v mozaice zvyšování úrovně chápání světa kolem nás na naší malé modré planetě.....
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina - Nikolaj Viktorovič Starikov
Ukrajina: Chaos a revolúcia - Nikolaj Starikov
734 Kč
Ušetříte 82 Kč

„K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

Victor Hugo