Odvaha k nadání - Erika Landau
Odvaha k nadání
220 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
220 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Umět talent rozpoznat a úspěšně a smysluplně jej rozvinout, vyžaduje citlivý přístup. Především od jeho nejbližšího okolí, tj. zejména rodiny a učitelů. V publikaci Odvaha k nadání čerpá Erika Landau, zakladatelka a vedoucí Institutu na podporu věd a umění pro děti a mládež na univerzitě v Tel Avivu a inspektorka Psychoterapeu­tického ústavu lékařské fakulty tamtéž, z mnohaletých zkušeností se vzděláváním mimořádně nadaných dětí. Na konkrétních příkladech ukazuje nutnost kreativního a především individuálního přístupu ke vzdělávání dětí, zabývá se obtížnou integrací nadaného dítěte do společnosti, či rolí rodičů při jeho výchově. Knížka tak zaujme všechny, kdo se s dětmi a jejich nadáním setkávají. Práce významné psycholožky Eriky Landau o kreativitě, nadání, hře, o možnostech v psychoterapii a výchově jsou psány velmi srozumitelnou a praktickou formou, o čemž svědčí i fakt, že byly přeloženy do osmi jazyků a jsou známy po celém světě. Odvaha k nadání je první knihou Eriky Landau v češtině, v překladu Ivany Vízdalové.


Byla jednou jedna devítiletá holčička. Hrála na klavír a uměla to moc dobře. Mela kamarády, přestože denně celé hodiny strávila klavírními cvičeními a oni si na dvore hráli na slepou bábu nebo na schovávanou. Přátele měla i v hudební škole. Jednoho dne se konala soutěž mladých klavíristů. Dívčina maminka byla nemocná a tatínek na služební cestě. Spolužáci a jejich matky byli v době soutěže k holčičce velmi milí. Pak nastala chvíle napětí. Bylo vy­hlášeno jméno třetího výherce, pak toho, kdo se umístil na druhém místě. Děti si vyměňovaly rozrušené pohledy, maminky je hladily. Potom byl vy­hlášen vítěz. Naše dívka vstala, zmateně zamířila k pódiu a převzala cenu. Ohlédla se do publika a hledala pár očí, se kterým by mohla sdílet svou ra­dost a překvapení, nenašla však žádný. Přátelé klopili zrak, jejich matky mely najednou sevřené rty. Dívenka sešla dolů ke kamarádům, ale ti postávali ve skupinkách a nikdo si jí nevšímal. Už k nim nepatřila. Bylo jí z toho velmi smutno a začala nenávidět cenu, která z ní udělala opuštěného člověka. Proč jen jsem tu cenu dostala, přemítala. Cožpak ji potřebuji? Dívka v tu chvíli osaměla a dlouho zůstala sama.
Autor
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
162
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
145×205 mm
Hmotnost
219 g
ISBN
8086903484
Rok vydání
2007
Naše katalogové číslo
41950
Jazyk
český
Nakladatel
Akropolis

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0
Čti víc
Čti víc

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau