Dějiny psychologie - Morton Hunt
Dějiny psychologie
205 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Velmi čtivě napsané vyprávění o historii psychologie. Číst víc

205 Kč
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Velmi čtivě napsané vyprávění o historii psychologie. Autorovi se podařilo spojit novinářskou srozumitelnost s velkým množstvím informací o psychologii.
Vznikl tak nezjednodušený a zajímavý příběh o objevování lidské duše. Jednotlivé psychologické teorie podává autor jako vyprávění o konkrétních osobách a jejich práci. Autor sleduje rozvoj psychologie i podle jejích jednotlivých disciplín. Postupně se věnuje psychologii osobnosti, vývojové a sociální psychologii, psychologii vnímání, zkoumání motivace a emocí, kognitivní psychologii a nakonec psychoterapii. V závěrečné části se autor zabývá problémem zneužitelnosti psychologie. Předkládá příklady zneužití psychologie ve výchově, reklamě, soudnictví a zamýšlí se nad některými důsledky psychologického výzkumu pro dnešek. Kniha je doplněna bohatým poznámkovým aparátem a rozsáhlým rejstříkem.

Z Prologu


Stěží se najde významné téma dnešních učebnic psychologie, které by nepředjímali, alespoň v zárodečné podobě, řečtí filozofové. Ještě úchvatnější je, že měli stejný cíl jako současní psychologové: objevit skutečné příčiny lidského chování - ty neviditelné procesy, které se odehrávají jako reakce vnějšího dění a dalších podnětů.

Toto hledání vyslalo řecké filozofy na intelektuální pouť do neviditelného světa vědomí - do vnitřního vesmíru, dalo by se říci. Od jejich časů až do současnosti badatelé pronikali stále hlouběji na neprobádané území a do nezmapovaných pustin. Byla a stále je to podnětná a poučná cesta, jako každá expedice, která objevuje neznámá moře a pevniny, jako každá vesmírná mise na vzdálené planety, jako každý astronomický průzkum hranic času a známých světů.

Jací muži (a v posledních desetiletích i ženy) cítili potřebu hledat, co se skrývá v rozsáhlém a neviditelném kosmu lidské mysli? Jak uvidíme, jednalo se o osobnosti všech povah: byli to osamělí asketové i požitkáři milující dobré jídlo, horečnatí mystikové i tvrdohlaví realisté, reakcionáři i liberálové, hluboce věřící i přesvědčení ateisté - seznam protikladů by byl nekonečný. Ale v jednom se tito kolumbové lidského vědomí sobě podobají: všichni jsou svým způsobem zajímaví, impozantní, a dokonce trochu nahánějí strach. Když jsem četl životopisy a dílo každého z nich, znovu a znovu jsem byl šťasten, že jsem je mohl poznat, že se mi dostalo cti sdílet jejich životní osudy. Spoluprožívání jejich dobrodružství mě nesmírně obohatilo.
Číst víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
Vyprodané
Kniha
2000
Vyprodané
Kniha
2010
Vyprodané
Kniha
2015
Vyprodané
Další

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti? Dejte nám o tom vědět.

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,5 / 5

23 hodnocení

14
7
2
0
0

Jak se vám kniha líbila?

Čtenářské recenze

Karin K.
17.1.2010
Skvely doplnok ku studiu
Suhlasim s tym, ze kniha sa dobre cita, ale niekedy je tazke vybrat si z dlheho textu dolezite faktograficke udaje. Ale ako doplnkova literatura k poznamkam je idealna. Je to v podstate beletrizovany zivotopis dolezitych osobnosti v dejinach psychologie. Odporucam kazdemu studentovi psychologie. Číst víc

Číst víc

„V tajemstvích je síla. A ta síla slábne, když se o ně někdo rozdělí, takže je nejlepší, když se tajemství udržují, a udržují se pořádně. Když se o tajemství podělíš, o opravdová tajemství, o ta důležitá, dokonce jen s jedním jediným člověkem, změní je to. Když si je napíšeš, je to ještě horší, protože se nedá odhadnout, kolik lidí je uvidí na papíře, ať jsi s tím sebeopatrnější. Takže když už máš tajemství, je opravdu nejlepší je udržovat, jak pro jejich vlastní dobro, tak pro tvoje.“

Noční cirkus - Erin Morgenstern
Noční cirkus
Erin Morgenstern