Knihy
E-knihy

Jak dobře žít s nemocným srdcem

Vydavatel
Grada, 2007

Kniha Jak dobře žít s nemocným srdcem autorů Špinar J., Vítovec J. je knihou určenou především ambulantním lékařům různých odborností, kteří mají větší či menší zkušenosti s kardiovaskulárními onemocněními...

Čti víc

145 Kč

Běžná cena Běžně 153 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do týdne

Doporučené knihy a kolekce

Popis knihy

Kniha Jak dobře žít s nemocným srdcem autorů Špinar J., Vítovec J. je knihou určenou především ambulantním lékařům různých odborností, kteří mají větší či menší zkušenosti s kardiovaskulárními onemocněními a kteří nemocné s těmito chorobami ošetřují.

Kniha je psána přehlednou a jednoduchou formou, tak aby v ní čtenář nalezl snadno odborné rady pro sebe a odpovědi na otázky, které často kladou nemocní s kardiálním onemocněním.

Kniha obsahuje stručné vysvětlení nemoci a možnosti léčby. Dále zde najdete doporučení fyzické aktivity, dietních návyků případně dalších opatření, a to jak během "příhody" (akutní infarkt myokardu, hypertenzní krize, synkopa), tak v prvních dnech po ní i dlouhodobě. Součástí je i doporučení k lázeňské léčbě, včetně přesných indikací, úhrad a typu lázní. Jsou popsána základní přístrojová vyšetření v kardiologii, včetně pravděpodobného přínosu pro danou diagnózu. Dále zde najdete popis základních "pomůcek" a přístrojů, které jsou používány v kardiologii - kardiostimulátory, defibrilátory, stenty atd. Základy farmakoterapie obsahují především lékové skupiny, jejichž podávání je doloženo Evidence based medicine.

Celobarevná kniha s četnými vyobrazeními jasně vyniká mezi dosavadními publikacemi s podobnou tématikou, dostupnými na našem knižním trhu.
Čti víc
Kupte společně
Jak dobře žít s nemocným srdcem - Jindřich Špinar, Jiří Vítovec a kol.
Rychleji mluvit nedokážu - Lauren Graham
Ušetříte 53 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
256
Hmotnost
480 g
Rok vydání
2007
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada
Rozměr
165×290 mm
ISBN
8024718224
Naše katalogové číslo
33723

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

27.8.2016
Názor čitateľa
Výborné (a pri tom lacné!) čítanie nie len pre ambulantných lekárov, ako sa uvádza v informácii "O knihe",
ale aj pre samotných pacientov s nie celkom zdravým srdcom, a dokonca, vzhľadom na frekvenciu výskytu kardiovaskulárnych ochorení, aj pre zdravých ľudí v strednom a vyššom veku, pre rozšírenie vedomostí o tejto
problematike, aby ich prípadné potiaže nezaskočili úplne nepripravených.
Čti víc

Grada Publishing je největší nakladatelství odborné literatury působící v České republice, v roce 2010 bylo 2. největší mezi českými nakladateli vůbec. Působí také na Slovensku. Vzniklo roku 1991. Pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. V jeho produkci jsou tituly s právní tematikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí. Tuto škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život, např. sport a cestování.

Čti víc
Kupte společně
Jak dobře žít s nemocným srdcem - Jindřich Špinar, Jiří Vítovec a kol.
Rychleji mluvit nedokážu - Lauren Graham
Ušetříte 53 Kč