Láska za časů cholery - Mike Newell, , 2010

37 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Láska za časů cholery - Mike Newell, , 2010
Láska za časů cholery - Mike Newell, , 2010

Láska za časů cholery

  Román Láska za časů cholery je považován za jedno z nejvýznamnějších děl magického realismu a za jeden z největších milostných příběhů světové literatury... Číst víc

  Režie

  Román Láska za časů cholery je považován za jedno z nejvýznamnějších děl magického realismu a za jeden z největších milostných příběhů světové literatury... Číst víc

  • DVD film
  • Čeština

  37 Kč

  Na skladě, posíláme ihned
  Další vydání
  Láska v čase cholery - Mike Newel, Bonton Film, 2007
  DVD film
  Angličtina, čeština, 2007
  Vyprodané
  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

  Naši skřítci doporučují

  Mína a náhodní kolemjdoucí - Kateřina Pantovič, Došel karamel, 2023
  Láska za časů cholery - Mike Newell, , 2010
  37 Kč

  Více o titulu

  Román Láska za časů cholery je považován za jedno z nejvýznamnějších děl magického realismu a za jeden z největších milostných příběhů světové literatury. Příběh o svérázném milostném trojúhelníku latinskoamerického spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze pro film adaptoval scenárista filmů Pianista a Oliver Twist Romana Polanského Donald Harwood.
  Básník a poštovní poslíček Florentino Ariza (Javier Bardem) objeví svojí pravou životní vášeň ve chvíli, kdy spatří Ferminu Dazeovou (Giovanna Mezzogiorno). Po několika zamilovaných dopisech se Florentino odhodlá vyznat Fermině svoji lásku a jejich tajné dopisování nakonec dospěje až ke slibu manželství. Milostného vzplanutí si všimne i Lorenzo Daza, Feminin otec, který chce lásku za každou cenu překazit, a dceru odváží ke vzdáleným příbuzným.
  Po několika letech se Fermina vrací a potkává Florentina, ale ze setkání je zklamaná a jedinou větou jejich tajný vztah ukončí. V tu dobu do Cartageny přijíždí mladý vážený lékař Juvenal Urbino (Benjamin Bratt), který chce zbavit obyvatele Kolumbie devastujících epidemií cholery. Fermina se do něj zamiluje a po svatbě mu porodí dvě děti.
  Florentino se neumí smířit se ztrátou své životní lásky, a i když ji hledá v náručí stovek jiných dívek, jeho trpělivé srdce stále patří Fermině. A bude na ní čekat celých padesát jedna let, devět měsíců a čtyři dny… dokud se znovu nepotkají a jejich znovuprobuzená láska nenajde zachránce v předstírané nové vlně epidemie cholery.

  Výpravný film s vynikající orchestrální hudbou Antonia Pinta (Neznámý svůdce, Obchodník se smrtí) a písněmi hvězdné Shakiry, natočil britský režisér Mike Newell, který má na svědomí hity jako poslední Harry Potter, Krycí jméno Donnie Brasco, Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo Úsměv Mony Lisy. Za kamerou stál Affonso Beato, (Královna Stephana Frearse nebo Květ mého tajemství, Na dno vášně a Vše o mé matce Pedra Almodóvara). Knihu pro film adaptoval zkušený scenárista Ronald Harwood (Skafandr a motýl, Oliver Twist, Božská Julie).

  Příběh o životní lásce a o rozhodnutích, jejichž následky mohou člověka pronásledovat celý život, slibuje napínavou a vzrušující cestu do exotické Latinské Ameriky na přelomu 19. a 20. století.
  Číst víc
  Originální název
  Love in the Time of Cholera
  Délka
  133 min.
   
  DVD papírový obal
  Dabing
  čeština
  Naše katalogové číslo
  331571
  Kategorizace

  Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

  Nahlásit chybu

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Hodnocení

  Jak se líbil film vám?

  „A je to tahle chvíle, skutečnost, že mě nenecháváš odejít, kterou připisuju na seznam svých důvodů, proč právě ty.“

  Počkej na moře - Veronika Opatřilová, 2022
  Počkej na moře
  Veronika Opatřilová