Knihy
E-knihy

Drive Pohon

Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje!

ANAG, 2018
Na skladě
Nakladatel
ANAG, 2018

Většina z nás věří, že nejlepším způsobem, jak motivovat sebe i ostatní kolem, je použití externích odměn, např. peněz – tedy metody cukru a biče. To je však chyba – tvrdí...

Čti víc

254 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 15%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

254 Kč

Více o knize

Většina z nás věří, že nejlepším způsobem, jak motivovat sebe i ostatní kolem, je použití externích odměn, např. peněz – tedy metody cukru a biče. To je však chyba – tvrdí Daniel H. Pink ve své provokativní a přesvědčivé knize Drive: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje.

Motivace nebo spíše nemotivace?
Tajemstvím vysokého výkonu a uspokojení – v práci, ve škole i doma – je hluboká lidská potřeba řídit si své životy, učit se, vytvářet nové věci a činit dobro sobě i celému světu. Autor knihy Drive odkazuje na čtyři desetiletí trvající výzkum lidské motivace a upozorňuje na rozpor mezi vědeckými poznatky a praxí, a jak tento nesoulad ovlivňuje všechny stránky našeho života. V textu této knihy názorně ukazuje, že i když metoda cukru a biče úspěšně fungovala ve 20. století, v dnešní době je to přesně ten způsob, jak lidi demotivovat.

Tři prvky motivace
Daniel H. Pink ve své knize zkoumá tři prvky skutečné motivace – autonomii, mistrovství a smysl – a nabízí chytré a překvapivé techniky, jak je uvést do praxe. Svou teorii demonstruje na příkladech firem, které používají nové přístupy k motivaci, a rovněž nám představuje vědce a podnikatele směle mířící kupředu. Kniha Drive překypuje velkými myšlenkami – je to ojedinělá kniha, která změní váš způsob myšlení i života.

Čti víc
Kupte společně
Drive Pohon - Daniel H. Pink
Prodávat je lidské - Daniel H. Pink
508 Kč
Ušetříte 90 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Drive
Rozměr
150×230 mm
ISBN
9788075541048
Naše katalogové číslo
299652
Počet stran
184
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2018
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
ANAG

Recenze

Jak se vám kniha líbila?


ErikH
7.1.2015
Názor čitateľa
Neustále hľadám odpovede na túto tému a po prečítaní tejto knižky si myslím, že som sa dostal k pokroku v tomto smere. Väčšinou dôverujem knižkám ktoré s názvami o "motivácii" upútajú moju pozornosť a takmer sa to nadšenie nikdy nevypláca. Jednoducho ak hľadáte knižku o (skutočnej) motivácii, tu ju máte. Uvedené experimenty a fakty ktoré poznáme už aj z vlastných skúseností, sú detailne rozanalyzované a práve vďaka tomu dokážeme pochopiť, čo nás v skutočnosti motivuje.
Čti víc
21.12.2013
Názor čitateľa
Veľmi dobré čítanie, nielen pre tých, ktorí riadia svoje firmy , ale aj pre bežných ludí, páči sa mi, že v knižke neni veľa zbytočných omáčok ale autor sa snaží, dať čitalelom aj návod ako sa spravne motivovať ,+ autor chce od čitatelov aj spätnú väzbu , kniha sa velmi dobre cita a zaroven sa da aj velmi lahko pochopit , co som ja dost ocenil:-)
Čti víc
Pavol Michalec
11.10.2013
Príjemné čítanie
Každému kto sa zaujíma o motiváciu, prípadne ako motivovať druhých, zamestnancov, svoje deti, odporúčam prečítať. Páčilo sa mi, že na konci knihy bolo aj celkové autorove zhrnutie pre zopakovanie.
Čti víc

Kupte společně
Drive Pohon - Daniel H. Pink
Prodávat je lidské - Daniel H. Pink
508 Kč
Ušetříte 90 Kč

„Knihy jsou nádobami ducha. “

Thomas Mann