Knihy
E-knihy

Války světa: Starověk, středověk

Petr Klučina
Třicetiletá válka - Petr Klučina
Rytíři - Petr Klučina
České země v době husitské - Petr Klučina, Petr Klučina; Jiří Petráček

Petr Klučina (1950) vystudoval obor historie – archivnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje v Historickém ústavu Armády České republiky, kde se specializuje na vojenské dějiny středověku. Jeho koníčkem jsou otázky vývoje ochranné zbroje a chladných zbraní v tomto...

Nakladatel
Ottovo nakladatelství, 2017

Výpravná dvoudílná Ottova encyklopedie: Války světa renomovaného vojenského historika Petra Klučiny, představuje stručnou i zábavnou formou základní mezníky a pojmy z dějin vojenství, a to od starověku až po moderní dobu počátku 21. století...

Čti víc

332 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 5%
Stíháme do Vánoc

Posíláme do čtyř dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Výpravná dvoudílná Ottova encyklopedie: Války světa renomovaného vojenského historika Petra Klučiny, představuje stručnou i zábavnou formou základní mezníky a pojmy z dějin vojenství, a to od starověku až po moderní dobu počátku 21. století.

Oba díly publikace jsou rozděleny do pěti kapitol, které v chronologickém pořadí přináší charakteristiku historického období z hlediska dějin vojenství, upozorňují na hlavní osy dějinného vývoje a příčiny konfliktů. Jednotlivá hesla kapitol se pak detailně zabývají nejvýznamnějšími ozbrojenými konflikty, bitvami, vojevůdci i vojensko-politickým vývojem. Každé heslo doprovází unikátní obrazová složka známých výtvarníků Jiřího Petráčka, Pavola Pevného a Petra Urbana, jejichž nádherné ilustrace heslům doslova ,,vdechly život". Více než 1 000 tematických obrázků zobrazujících rekonstrukce výjevů z bitev, tažení a válek i portréty vojevůdců doplňuje na 200 přehledových map zkušeného kartografa Jaroslava Synka. Ty čtenáři výrazně usnadní orientaci v dané problematice i pomohou pochopit skryté souvislosti. Všemi tematickými bloky navíc prochází obrazové tabule, které se uceleným způsobem věnují vybraným stěžejním složkám vojenské historie - tabule tak poskytují souhrnné informace například k vývoji pevnostní architektury, dělostřelectva, válečných strojů, střelných a palných zbraní, zbroje, uniforem, vojenských plavidel i celých bitevních sestav. Encyklopedie je tak svou formou vhodná nejen pro zájemce o vojenskou tematiku, ale i pro mládež.
Čti víc
Kupte společně
Války světa: Starověk, středověk - Petr Klučina
Války světa: Novověk - Petr Klučina
711 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
352
Hmotnost
1625 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Ottovo nakladatelství
Rozměr
215×303 mm
ISBN
9788074515187
Naše katalogové číslo
298365

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Války světa: Starověk, středověk - Petr Klučina
Války světa: Novověk - Petr Klučina
711 Kč

„Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih.“

Thomas Carlyle