Nové krovy - Lubomír Jelínek, Petr Červený
Nové krovy
400 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Nové krovy

Na skladě
Nakladatel
Informační centrum ČKAIT, 2017

Téma dřevěných krovů je žádaným tématem pro stavební praxi. Na konstrukci dřevěných krovů jsou dnes kladeny nové požadavky v souvislosti s využitím podkrovních prostorů jak u novostaveb, tak u stávajících budov. Z nedostatečné znalosti při...

Čti víc

400 Kč

Běžná cena Běžně 429 Kč

Ušetříte 7%

Na skladě, posíláme ihned

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Téma dřevěných krovů je žádaným tématem pro stavební praxi.

Na konstrukci dřevěných krovů jsou dnes kladeny nové požadavky v souvislosti s využitím podkrovních prostorů jak u novostaveb, tak u stávajících budov. Z nedostatečné znalosti při navrhování krovů dochází v praxi k chybám, které mohou poškodit samotnou dřevěnou konstrukci. Publikace Nové krovy může pomoci tento nepříznivý stav napravit, neboť vede projektanty ke správnému pochopení statického a prostorového působení krovu.

Struktura publikace o třinácti kapitolách byla volena přehledně, aby čtenář načerpal nejprve základní odborné informace, na které se bude dále navazovat. V první kapitole jsou uvedeny české normy pro návrh krovů. Kapitoly 2 až 10 seznamují se zatížením sněhem a větrem, s konstrukčním řešením nejběžnějších typů krovů a statickým posouzením všech jednotlivých prvků krovu. Autoři se dále v popise i výpočtech zaměřují podrobně na krov vaznicový a novodobý hambalkový. O bohatých zkušenostech autorů publikace svědčí uvedení velkého množství názorných obrázků, statických výpočtů i řešení konkrétních příkladů z praxe. Právě při úpravě starých dřevěných krovů může neodborný zásah do konstrukce krovu způsobit problémy. V knize jsou taková kritická místa popsána a zároveň autoři definují nejvhodnější řešení bez nepříznivého ovlivnění statické funkce krovu. Jedenáctá kapitola je věnována zateplení střechy nad půdní vestavbou. Dvanáctá kapitola pojednává o konstrukční a chemické ochraně dřeva krovu a o ochraně dřeva proti požáru.

Autoři zpracovaným obsahem navazují na úspěšnou publikaci Tesařské konstrukce, vydanou nakladatelstvím IC ČKAIT v roce 2014. Publikace bude pomůckou pro všechny, kdo se podílejí na výstavbě a opravách dřevěných konstrukcí, tedy pro projektanty, realizační firmy, vlastníky nemovitostí i studenty technických oborů středních a vysokých škol.
Čti víc
Kupte společně
Nové krovy - Lubomír Jelínek, Petr Červený
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
730 Kč
Ušetříte 69 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
252
Hmotnost
530 g
Rok vydání
2017
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Informační centrum ČKAIT
Rozměr
176×250 mm
ISBN
9788087438947
Naše katalogové číslo
295762

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Tomáš
19.7.2020
Publikácia obsahuje všetky potrebné informácie ohľadom striech - od základných informácii, určených pre laikov až po dimenzácie jednotlivých prvkov krovu. Preto je publikácia vhodná pre široké spektrum čitateľov - odporáčam. Ideálne pre tých, ktorý realizujú svoj krov svojpomocne a chcú si naštudovať túto problematiku. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Nové krovy - Lubomír Jelínek, Petr Červený
Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
730 Kč
Ušetříte 69 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský