Jsme tu pro vás jako vždy :-)
Více než 150 000 knih z naší nabídky doručujeme jako běžně.
Sousedská práva - Kolektiv autorov
Sousedská práva
371 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Sousedská práva

  • Kolektiv autorů
C. H. Beck, 2017
Nakladatel
C. H. Beck, 2017

Sousedské právo je tradičně charakterizováno jako právo, které reguluje vzájemné právní vztahy vlastníků sousedících nemovitých věcí, a to ať vlastníků nemovitých věcí bezprostředně ležících vedle sebe, tak sousedů...

Čti víc

371 Kč

Běžná cena Běžně 390 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 15 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Sousedské právo je tradičně charakterizováno jako právo, které reguluje vzájemné právní vztahy vlastníků sousedících nemovitých věcí, a to ať vlastníků nemovitých věcí bezprostředně ležících vedle sebe, tak sousedů vzdálenějších. Zároveň toto právo upravuje i vztahy vlastníků a třetích osob.
Stávající občanský zákoník obsahuje poměrně rozsáhlou úpravu sousedského práva. Řada institutů sousedského práva je zde nyní zařazena zcela nově, v některých případech se jedná o právní úpravu, která byla známa již obecnému zákoníku občanskému. To se týká zejména úpravy rozhrad nebo určování hranic. Nově a podrobně je také upravena problematika plodů spadlých ze stromů a keřů na sousední pozemek, nebo sázení stromů v blízkosti společné hranice pozemků. Podrobněji nežli dříve je řešena i úprava jednotlivých druhů imisí, včetně nároků, které může imisí dotčený soused uplatňovat po původci.
Cílem publikace bylo určitým způsobem se zabývat právní úpravou sousedských vztahů a práv nejen v občanském zákoníku, ale také částečně i v jiných právních předpisech, v souvislosti s jejich různorodou právní úpravou, a právní praxí. Jde o analýzu a interpretaci jednotlivých ustanovení i vyjádření názoru na novou právní úpravu, její klady a problémy. Autoři též poukazují na nové prvky právní úpravy a význam a účel jednotlivých ustanovení i za situace, kdy k převažujícímu počtu ustanovení není zatím k dispozici dostatečné množství nové judikatury vyšších soudů.
Čti víc
Kupte společně
Sousedská práva - Kolektiv autorov
Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory - Karel Svoboda
761 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
2165
Hmotnost
293 g
Rok vydání
2017
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
C. H. Beck
Rozměr
222×141 mm
ISBN
9788074006616
Naše katalogové číslo
280115

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Sousedská práva - Kolektiv autorov
Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory - Karel Svoboda
761 Kč

„Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli. “

Heinrich Heine