Příběhy Malého Tibetu - Luboš Pavel

Příběhy Malého Tibetu

MP3 ke stažení
Nakladatel
Creatio, 2016
Interpret

Další formáty

Kniha
228 Kč

Audiokniha Příběhy Malého Tibetu vás vezme na dalekou cestu do Malého Tibetu. Tam v Himálajích leží pro nás, středoevropany, docela jiný svět. Ale možná někdy máme až idealistické představy o tom, jak tam žijí mniši i obyčejní li

Čti víc

Další formáty

150 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Tato audiokniha vás vezme na dalekou cestu do Malého Tibetu. Tam v Himálajích leží pro nás, středoevropany, docela jiný svět. Ale možná někdy máme až idealistické představy o tom, jak tam žijí mniši i obyčejní lidé. A život se rychle mění. Tam, kde ještě nedávno nebyla ani prašná cesta, už dnes po nové silnici proudí desítky aut. Vedle domů z hlíny vyrůstají betonové stavby.Celkem 39 tradičních pohádek a folkových příběhů, dále skutečné životní příběhy lidí, kteří dnes žijí v oblasti Ladaku též nazývané Malý Tibet, a také několik zbrusu nových pohádek a povídek od dětí ze soukromé školy Spring Dales Public v Mulbeku. Povídky jsou tu obsaženy různorodé, když už vás začnou pomalu nudit texty vycházející z buddhistické mytologie, osvěžíte se vyprávěním třeba o tom, jak domorodci přinesli otep sena prvnímu autu, které do Ladaku přijelo. Mysleli si, že potřebuje stejné krmivo jako jejich mezci.Audiokniha je doplněna ukázkami ladacké hudby a mluveného slova.Ukázka:„Musíme to zařídit tak, aby se oženil tady v Ladaku," shodli se po krátké poradě jednomyslně. ,,Zkrátka mu tu najdeme tu nejvíce atraktivní dívku. Však jich tu máme dost." Takže se vydali za inženýrem Norbuem, aby se ho zeptali, jestli by dal přednost inteligentní, vzdělané dívce, nebo spíše nějaké z královského rodu. Tajně doufali, že nebude chtít tu vzdělanou, protože jich tu bylo pomálu. Zato princeznu měla každá oblast Ladaku, každé větší údolí.Inženýra to překvapilo a pobavilo. Vida, z obyčejného hocha se stal někdo, komu dělají návrhy, jako by byl princ nebo zahraniční ministr. Chvíli přemýšlel a pravda byla, že by rád zůstal v Ladaku. Cítil, že by bylo naplňující zrealizovat tu mnoho skvělých projektů. V Anglii by byl jen jedním z mnoha. Musí však využít příležitosti, že se bojí, aby jim nezmizel. Je potřeba dělat trochu okolky. A navíc, vybrat si ženu na celý život, to není jen tak.Proto řekl: ,,Jestli chcete, abych zůstal v Ladaku a oženil se tu, pak si chci vybrat dívku z královského rodu. Najděte mi takovou, která by se chtěla za mne vdát, ale ještě než budu souhlasit se svatbou, chci vidět její fotografii.",,Fotografii?" zopakovali překvapeně, vůbec nevěděli, o čem mluví.,,Obrázek. Chci vidět, jak vypadá," vysvětlil Norbu.,,Ach ano, jistě," řekli ministři a přemýšleli o nějakém dobrém malíři.,,Mohu vám pro ten účel půjčit svůj fotoaparát," dodal inženýr a vyndal z tašky foťák, který si pořídil v Anglii.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha Maxdorf, 2019
-5 %
228 Kč

Posíláme do 10 dní

E-knihy a audioknihy

Audiokniha (ke stažení) Creatio, 2016
MP3 ke stažení
150 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
6:34
Naše katalogové číslo
256937
Jazyk
čeština
Nakladatel
Creatio

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

Čti víc

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. “

Jan Amos Komenský