Knihy
E-knihy

Jak se žije v České republice

Průvodce pro cizince

Nakladatel
Ekopress, 2016

Tato publikace je určena všem cizincům, kteří žijí v České republice, a to jak studujícím český jazyk, tak i žadatelům o azyl nebo o české státní občanství. Jejím cílem je seznámit...

Čti víc

157 Kč

Běžná cena Běžně 165 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 10 dní

Doporučené tituly a kolekce

157 Kč

Více o knize

Tato publikace je určena všem cizincům, kteří žijí v České republice, a to jak studujícím český jazyk, tak i žadatelům o azyl nebo o české státní občanství. Jejím cílem je seznámit cizince s českou společností a kulturou, pomoci jim pochopit mentalitu českého národa a pokusit se zmírnit kulturní šok a kulturní izolovanost. Kniha je na trhu de facto jedinou svého druhu. Obsahuje konkrétní údaje a informace o české společnosti, zvycích, prostředí, historickém pozadí apod., ale nečiní si nárok na úplné zachycení veškeré problematiky a všech témat. Autorky doufají, že publikace bude pro cizince užitečná.

Kniha Jak se žije v ČR se skládá ze 17 kapitol, ve kterých se popisují jednotlivé sociokulturní aspekty české společnosti. Většina tematických okruhů odpovídá požadavkům na sociokulturní minimum pro český jazyk na úrovní A1 – B2 dle norem SERR. Struktura knihy počítá s tím, že jednotlivé kapitoly se mohou číst v libovolném pořadí. Každá kapitola se věnuje určitému tématu. Některá fakta se sice mohou opakovat, ale vždy z jiného úhlu pohledu (např. osobnosti, svátky aj.). Na konci každé kapitoly čtenář najde kontrolní otázky pro samokontrolu a také zadání pro procvičování slovní zásoby a konverzačních dovedností. Publikace je tedy vhodná i pro použití ve výuce českého jazyka na jazykové nebo vysoké škole.
Čti víc
Kupte společně
Jak se žije v České republice - Jelena Celunova, Sylva Tvrdíková
Všechny ženy ve mně - Veronika Hájková
346 Kč
Ušetříte 18 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
118
Hmotnost
210 g
Rok vydání
2016
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Ekopress
Rozměr
176×250 mm
ISBN
9788087865293
Naše katalogové číslo
249893

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Jak se žije v České republice - Jelena Celunova, Sylva Tvrdíková
Všechny ženy ve mně - Veronika Hájková
346 Kč
Ušetříte 18 Kč