Komparace profesní orientace žáku s mentálním postižením - Ivan Jařabáč
Komparace profesní orientace žáku s mentálním postižením
214 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Komparace profesní orientace žáku s mentálním postižením

ve městech Ostrava (ČR) a Wodzisław Śląski (PL)

Montanex, 2016
Nakladatel
Montanex, 2016

Odborná publikace s názvem „Komparace profesní orientace žáků s mentálním postižením“ se zabývá problematikou „kariérového poradenství“ u žáků s lehkým mentálním postižením na základních a středních...

Čti víc

214 Kč

Běžná cena Běžně 225 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Odborná publikace s názvem Komparace profesní orientace žáků s mentálním postižením se zabývá problematikou kariérového poradenství u žáků s lehkým mentálním postižením na základních a středních školách v České republice a v Polsku. Práce je v mnoha ohledech důležitým počinem na poli speciální pedagogiky a srovnávací pedagogiky, protože zkoumá úroveň profesní přípravy a profesního uplatnění žáků s LMP na pozadí dvou rozdílných školských systémů, českého a polského.

Teoretická část odborné publikace mapuje dosavadní analýzu předčasných ukončení studií žáků v ČR, kde podstatným problémem je předčasné ukončení studia na střední škole v oborech středního vzdělání s výučním listem kategorie E. Zde se vzdělávají převážně žáci s lehkým mentálním postižením. Podrobně se zabývá „kariérovým poradenstvím“ na školách a možnostmi edukace žáků s mentálním postižením (včetně rozdílného legislativního rámce) v České republice a v Polské republice. Na závěr je popsána historie a současnost měst Ostravy (ČR) a Wodzisław Śląski (PL), kde byl realizován autorem výzkum. Aplikační část odborné publikace komparuje skutečný počet žáků s lehkým mentálním postižením, kteří získají střední vzdělání s výučním listem (vyšší sekundární vzdělání) ve městě Ostrava ve městě Wodzislawi Śląski. Porovnává také výběr učebních oborů žáků s lehkým mentálním postižením ve městě Ostrava (ČR) a ve městě Wodzisław Śląski (PL) vstupujících do 1. ročníků středního vzdělávání. Závěr knihy obsahuje i doporučení, prognózu a možnosti využití v obou zkoumaných městech. Publikace je pro čtenáře vhodně doplněna obrázky, prostorovými grafy i tabulkami.
Čti víc
Kupte společně
Komparace profesní orientace žáku s mentálním postižením - Ivan Jařabáč
Bábovky - Radka Třeštíková
498 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
112
Hmotnost
217 g
Rok vydání
2016
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Montanex
Rozměr
176×250 mm
ISBN
9788072254217
Naše katalogové číslo
242890

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Komparace profesní orientace žáku s mentálním postižením - Ivan Jařabáč
Bábovky - Radka Třeštíková
498 Kč

„Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčovat moje knihy a stavět na ně mokré sklenice.“

Robinson Jeffers