Knihy
E-knihy

Herderova filosofie kultury

Herder a německé osvícenství

Vydavatel
Togga, 2016

Kniha přináší syntetické znázornění myslitelského odkazu Johanna Gottfrieda Herdera, jedné z největších a nejplodnějších osobností německé kultury, v kontextech duchovního světa německého osvícenství. Na široce podaném komparativním základě...

Čti víc

589 Kč

Běžná cena Běžně 620 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 8 dní

Doporučené knihy a kolekce

Popis knihy

Kniha přináší syntetické znázornění myslitelského odkazu Johanna Gottfrieda Herdera, jedné z největších a nejplodnějších osobností německé kultury, v kontextech duchovního světa německého osvícenství.

Na široce podaném komparativním základě rekonstruuje filosofické zdroje hledisek uplatňovaných v teoretické a poetické tvorbě Herdera a dalších vůdčích představitelů jedné z klíčových epoch evropských kulturních dějin, snažíc se přitom zbavit nánosu stereotypizovaných představ stranících idealisticko­-romantické linii. Herderovu oborově i žánrově široce rozkročenou tvorbu uchopuje skrze její bázi v univerzalistickém konceptu kultury jako projektu všestranné integrace duchovních sil člověka do humanistické jednoty odpovídající řádu přírody (přirozenosti).
Herderův iniciační příspěvek teoretické sebereflexi řady moderních humanitních disciplín jako kulturní a sociální antropologie, literární a uměnovědná komparatistika, sémiotika, filosofie umění, jazyka a dějin nahlíží skrze jím nově uchopené kategorie historicity, komunikace, reprezentace, zprostředkovávající rozumění jako vlastní výkon poznání, vyžadovaný sémantickým charakterem skutečnosti jako průsečíku významotvorných působení, imanentně kořenících v minulosti, ale mířících do (otevřené) budoucnosti, a tak zavazujících svobodu zodpovědností, dovednost znalostí, individualitu všeobecností.
Čti víc
Kupte společně
Herderova filosofie kultury - Martin Bojda
Slovník latinských citátů - Josef Čermák, Kristina Čermáková
Ušetříte 45 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
924
Jazyk
český
Nakladatelství
Togga
Vazba
pevná vazba
ISBN
9788074760792
Naše katalogové číslo
242171
Rozměr
140×190 mm
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Herderova filosofie kultury - Martin Bojda
Slovník latinských citátů - Josef Čermák, Kristina Čermáková
Ušetříte 45 Kč